توسعه دهندگان

تسریع در اجرائی شدن سلامت الكترونیك

تسریع در اجرائی شدن سلامت الكترونیك

تسریع در اجرائی شدن سلامت الکترونیک و ایجاد سه رکن تنظیم گر، زیرساخت و اپراتور سلامت دیجیتال کشور، همکاری بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی در اجرای معماری سامانه پایانه های فروشگاهی، توسعه کشاورزی هوشمند و پنجره واحد خدمات استانی از مصوبات آخرین جلسه شورای اجرائی فناوری اطلاعات بود.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بارها از طرف کارشناسان گفته شده اگر در امتداد تسریع راه اندازی دولت الکترونیکی تلاش نماییم، فساد کاهش پیدا می کند و مردم نباید برای دریافت خدمات به طبقات بالای یک ساختمان اداری بروند. در نتیجه با «دولت همراه» بجای این که نیاز باشد مردم برای دریافت خدمات مراجعه کنند، می توان خدمات دولتی را همه وقت و همه جا به مردم ارائه داد. این خاصیت متمایز دولت همراه نسبت به گروه هاست.
این روزها و در شرایطی که به سبب شیوع ویروس کرونا در کشور، یکی از مهم ترین راه های جلوگیری از گسترش بیشتر این ویروس، تا حد ممکن خانه نشینی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی عنوان شده، دولت الکترونیک و ارائه خدمات دولتی به صورت غیرحضوری و الکترونیکی یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند مورد توجه افرادی که به این خدمات نیاز دارند، قرار گیرد.
رضا باقری اصل - دبیر شورای اجرائی فناوری اطلاعات - درباره تراکنش های مرکز ملی تبادل اطلاعات ( از ارکان گسترش زیرساخت دولت الکترونیکی) گفته بود تعداد تراکنش های سالانه از ۱۰۳ میلیون در سال ۱۳۹۶، به بیش از یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تراکنش در سال ۱۳۹۹ رسید و به همین تعداد رفت وآمدها وصدورنامه ها کم شده است. همین طور تعداد دستگاه های سرویس دهنده و خدمات ارائه شده از ۲۵ و ۲۸۲ در سال ۱۳۹۶، به ۵۶ و۹۶۱ در سال ۱۳۹۹ رسیده است.
وی با اشاره به ضوابطی که در کارگروه تعامل پذیری دولت الکترونیکی مصوب شده است، گفته بود سند توافق نامه سطح خدمات، انتشار داده باز در درگاه ملی دولت، الزام به استعلام مدرک تحصیلی و حذف کاغذ، پایگاه تقسیمات کشوری، الزام صحت سنجی کلی متقاضیان انحصار ورثه، خدمت غیرحضوری و حذف کاغذ در بیمه شخص ثابت، تعیین نقاط کسب وکار مکان محور، پیش گیری از بروز مشکل تاریخ در ۱۴۰۰ همچون این ضوابط است.
باقری اصل درباره خدمات ایجادشده نیز توضیح داده بود که ایجاد و فراگیری سرویس نشانی پایگاه اطلاعات مکان اقامت اشخاص حقیقی و حقوقی، ارائه سرویس استعلام الکترونیکی مدارک تحصیلی و حذف استعلام کاغذی، سرویس دریافت شماره شبای مودیان، سرویس ازدواج و طلاق، استعلام اسقاط خودرو، استعلام مشمولیت غایب شاغل، سرویس اقامت خارج از کشور، سرویس استعلام تایید اماکن همچون مهم ترین خدمات ایجادشده است.
در این راستا بیستمین جلسه شورای اجرائی فناوری اطلاعات کشور امروز سه شنبه در سومین روز از سال ۱۴۰۰ به ریاست رئیس جمهوری برگزار و در این نشست روند تکمیل دولت الکترونیکی و پیوستن دستگاهها به سیستم یکپارچه هوشمند الکترونیکی بررسی گردید. حسن روحانی تسهیل فضای کسب وکار و تسریع در صدور مجوزها را از محورهای عملی رفع موانع تولید برشمرد که با توسعه دولت الکترونیکی در این دولت در دستور کار قرار داشته و امسال نیز با قدرت پیگیری و ادامه خواهد یافت.
باقری اصل نیز درباره خروجی این جلسه در توییتر نوشت: مصوبات امروز شورای اجرائی فناوری اطلاعات کشور، تسریع در اجرائی شدن سلامت الکترونیک و ایجاد سه رکن تنظیم گر، زیرساخت و اپراتور سلامت دیجیتال کشور، همکاری بانک مرکزی و سازمان امورمالیاتی در اجرای معماری سامانه پایانه های فروشگاهی، توسعه کشاورزی هوشمند و پنجره واحد خدمات استانی است.1400/01/04
13:44:09
5.0 / 5
1321
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد