توسعه دهندگان
توسط دادستانهای آمریكا صورت گرفت؛

شكایت از گوگل به سبب سو استفاده از داده های كاربران

شكایت از گوگل به سبب سو استفاده از داده های كاربران

توسعه دهندگان: بااینکه گوگل مدعی است در زمان استفاده از داده های کاربران به حریم شخصی آنها احترام می گذارد، اما این امر در مورد کاربران مرورگر کروم مصداق ندارد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از اسلش گیر، گوگل معمولاً قابلیت هایی را برای حفظ حریم شخصی و مقابله با سرقت اطلاعات خصوصی کاربران مرورگر کروم به آن اضافه می کند. ولی حالا مشخص شده قابلیت سندباکس کروم برای حفظ حریم شخصی سبب می شود تا به بهانه حفظ حریم شخصی کاربران اطلاعات آنها بطور انحصاری در اختیار گوگل باقی بماند و این شرکت از این اطلاعات برای انتشار گسترده آگهی های تبلیغاتی منحصر به فرد برای کاربران کروم استفاده می نماید.
یک گروه ۱۵ نفره از دادستان های کل ایالت های مختلف آمریکا، شکایتی را برمبنای همین عملکرد مزورانه گوگل تقدیم دادگاه کرده اند. گوگل بارها مدعی شده بود قابلیت سندباکس جدید کروم ابزاری برای حفظ حریم شخصی کاربران خواهد بود، اما بررسی های فنی نشان میدهد این ابزار برای نمایش انحصاری آگهی های شخصی سازی شده گوگل برای تک تک کاربران و جلوگیری از دسترسی شرکت های رقیب به آنها مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
گوگل بارها از تسلط نسبی کروم بر بازار مرورگرهای اینترنتی برای از میدان به در کردن پلت فرم های رقیب بهره برده است. این شرکت در مقابل این ادعای جدید ضد خود واکنشی نشان نداده است.


منبع:

1399/12/27
11:42:40
0.0 / 5
1217
تگهای خبر: آمریكا , اینترنت , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد