برای دانش آموزان و دانشجویان؛

ابداع هوش مصنوعی كه سطح تمركز افراد را تشخیص می دهد

ابداع هوش مصنوعی كه سطح تمركز افراد را تشخیص می دهد

به گزارش توسعه دهندگان یک شرکت تجاری از ابداع فناوری هوش مصنوعی تازه ای اطلاع داده که مشخص کردن کمی میزان و سطح تمرکز افراد را ممکن می کند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از زد دی نت، فناوری مورد اشاره که توسط شرکت فوجیتسو ابداع شده، نشان داده است آیا افراد برای انجام کاری که بر عهده گرفته اند از تمرکز کافی برخوردار می باشند یا خیر.
تا به حال از مدلهای هوش مصنوعی برای مشخص کردن احساسات و رفتار افراد استفاده شده بود، اما با عنایت به این که حالات چهره و رفتار افراد بر اساس وظیفه در حال انجام و پس زمینه فرهنگی اشخاص متفاوت می باشد، مدلهای هوش مصنوعی به دشواری می توانند با تحلیل دقیق چهره هر فرد دریابند او تا چه حد بر روی کاری که در حال انجام می باشد، متمرکز شده است.
مدل هوش مصنوعی جدید ابداع شده توسط شرکت فوجیتسو با بررسی و تحلیل تک تک عضلات صورت از دقت بیشتری برای عرضه نتایج در این حوزه برخوردار می باشد. این مدل می تواند با سرعت بالایی تغییرات چهره مانند تغییر در حالت دهان یا عضلات اطراف آنرا تشخیص دهد و دقت آن در حدود ۸۵ درصد برآورد شده است.
مدل مورد اشاره با موفقیت بر روی ۶۵۰ نفر از اتباع کشورهای چین، ژاپن و آمریکا آزمایش شده و میزان تمرکز آنها بر روی کارشان را در سه سطح کم، متوسط و بالا نمایش داده است. فوجیتسو امیدوار است از این مدل جهت بررسی میزان توجه دانش آموزان و دانشجویان در کلاس های آنلاین به درس، مشخص کردن میزان تمرکز در نشست های آنلاین دیگر و غیره استفاده گردد.

1399/12/22
20:39:11
0.0 / 5
1175
تگهای خبر: آمریكا , آنلاین , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد