توسعه دهندگان
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می نماییم

در فضای مجازی پر مخاطره ای تنفس می نماییم

توسعه دهندگان: رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اعلان اینکه در فضای مجازی پرمخاطره ای تنفس می نماییم، بر لزوم اعمال حاکمیت در پلت فرم های خارجی و الزام آنها به اجرای قوانین کشور، تاکید نمود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، حجت الاسلام محمد قمی در ششمین همایش ملی فضای مجازی پاک که شنبه شب به صورت آنلاین توسط دانشگاه امام صادق (ع) و جمعیت توسعه گران فضای مجازی پاک برگزار شد، اظهار داشت: تصور تأثیر فضای مجازی بر زیست ظاهری ما، ترسیم دقیقی نیست چونکه فضای مجازی می تواند هویت زندگی بشر را تحت تأثیر قرار دهد و روی حیات انسان تأثیر بگذارد.
وی به اثرات فضای مجازی بر تلالو اندیشه های اسلامی اشاره و اشاره کرد: باید ظرفیت های فضای مجازی را جدی گرفت.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اعلان اینکه محیط زیست فضای مجازی باید پاک باشد، اشاره کرد: مراقبت در فضای مجازی امری لازم است و نباید آنرا بسادگی تلقی نمود. نباید در این فضا مخاطرات و دشمنی ها را دست کم بگیریم.
حجت الاسلام قمی با تاکید بر اینکه اثرگذاری فضای مجازی در زیست کاربران باید تسریع شود، اضافه کرد: بااینکه باید در این فضا نگاه رو به جلو داشته باشیم اما توجه به این مساله نیز مهمست که الان فاکتورهای سلامت در فضای مجازی اوضاع خوبی را تصویر نمی کنند.
وی به حضور پررنگ کاربران ایرانی در سکوی آمریکایی اینستاگرام اشاره نمود و اظهار داشت: این پلت فرم آمریکایی الان بالاترین سهم از ترافیک اینترنت کشور را به خود اختصاص داده و لایه های مستهجن آن بسادگی در دسترس کودکان قرار دارد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهار تأسف کرد: فضای پلتفرمی اینستاگرام، آزاد و بدون مدیریت و کنترل در اختیار کودکان قرار دارد.
وی با اعلان اینکه متأسفانه در فضای مجازی پرمخاطره تنفس می نماییم، افزود: الان شاهد می باشیم که یک خواننده مستهجن بیشترین مخاطب کودک و نوجوان ما را به خود اختصاص داده و محتوای ناسالم را در اختیار این قشر قرار می دهد.
حجت الاسلام قمی با طرح این سوال که کدام کشور غربی حاضر به حضور کودکان در فضای مستهجن مجازی است؟ اظهار داشت: ما حتی درباب اینکه چگونه کودکانمان به شبکه «شاد» دسترسی داشته باشند باید بیشتر می اندیشیدیم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اشاره کرد: دغدغه ما در فضای مجازی تنها ناسازگاری محتوای این فضا با احکام شرعی نیست. این فضا پر از مخاطره است و حتی کشورهای غربی نیز نسبت به محتوای این فضا، ملاحظاتی دارند.
وی اظهار داشت: بااینکه معتقدیم که باید نگاه بلند برای توسعه فضای مجازی داشت اما نباید از صیانت کاربران در این فضا صرف نظر کرد.
حجت الاسلام قمی بر لزوم اعمال حاکمیت روی پلت فرم های فضای مجازی و نیز الزام آنها به اجرای قوانین کشور اصرار کرد و اظهار داشت: الزام پلت فرم ها به اجرای قوانین کشور، به مثابه استقلال کشور است.
وی با اشاره به نقش سازمان تبلیغات اسلامی درباب صیانت از فضای مجازی گفت: این سازمان باید بیشتر سرمایه خودرا در راه ایجابی تولید محتوای فاخر قرار دهد و فقط وظیفه سلبی نداشته باشد. سازمان تبلیغات اسلامی باید مولد هوای پاک فضای مجازی باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به دردمندی و دغدغه مندی در حوزه فضای مجازی، اظهار داشت: سازمان تبلیغات اسلامی در پیاده سازی اهداف محتوایی طرح کلان شبکه ملی اطلاعات که بر عهده حاکمیت گذاشته شده است، خودرا مسئول می داند.
وی اظهار داشت: در حاکمیت فضای مجازی، مردم سالاری دینی نیز نقش مهمی دارد و هر زمان که مردم پای کار آمدند ما شاهد پیشبرد اهداف نظام بوده ایم. دراین زمینه نیز مردم باید پای کار بیایند و پاکسازی فضای مجازی را مطالبه کنند.
حجت الاسلام قمی اضافه کرد: در کنار آن، اراده مردم در تولید، عرضه و ترویج محتوای فضای مجازی نیز در درجه اهمیت است و سازمان تبلیغات اسلامی حامی حضور مردم در این فضا است. ما در کنار سایر دستگاهها در این خصوص کوتاهی نخواهیم کرد و مکلف به کوشش برای صیانت از فضای مجازی کشور هستیم. البته باتوجه به شرایط اخیر به وجود آمده در این فضا، بنظر می رسد که توجهات به لزوم پاکسازی و صیانت از این فضا بیشتر شده و می توان با اهتمام بیشتر در این راه قدم برداشت.


منبع:

1399/12/18
10:36:14
0.0 / 5
1155
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد