توسعه دهندگان

خالق نرم افزار مك آفی به كلاهبرداری در تبلیغ رمزارزها متهم شد

خالق نرم افزار مك آفی به كلاهبرداری در تبلیغ رمزارزها متهم شد

دادستانهای آمریکایی مقابل جان مک آفی، چهره امنیت سایبری برجسته و خالق نرم افزار آنتی ویروس مک آفی که در اسپانیا به سبب اتهامات مالیاتی آمریکا در بازداشت سر می کند، برای کلاهبرداری و پولشویی به سبب استفاده از رسانه اجتماعی برای تبلیغ رمزارزها اعلام جرم کردند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، دادستانهای فدرال در نیویورک مدعی هستند که مک آفی و مرد دیگری به نام جیمی گیل واتسون جی آر از حساب توییتری مک آفی برای تبلیغ رمزارزها بهره برده اند بدون این که فاش کنند که برای این تبلیغ پول دریافت می کنند و از این طریق بیش از ۱۳ میلیون دلار کسب کرده اند. واتسون که دادستانها می گویند مدیرعامل تیم رمزارز مک آفی است، پنج شنبه هفته گذشته در تگزاس دستگیر شد و روز جمعه در مقابل یک قاضی فدرال قرار گرفت.

مک آفی ژوئن سال قبل به عدم تنظیم اظهارنامه مالیاتی به مدت چهار سال و مخفی کردن داراییهایش همچون املاک و یک قایق تفریحی به نام دیگران، متهم شد. وی در اکتبر در اسپانیا دستگیر شد و منتظر استرداد به آمریکاست. دادستانهای آمریکایی می گویند مک آفی بوسیله تبلیغ رمزارزها، سخنرانی، مشاوره شغلی و فروش حق داستان زندگی اش برای یک مستند میلیونها دلار کسب کرده است بدون این که درآمدش را اعلام نماید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا همان روزی که مک آفی دستگیر شد، از وی شکایت و اعلام نمود وی در سال های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ خرید حداقل هفت سکه دیجیتالی را به هوادارانش در توییتر سفارش کرد بدون این که فاش کند بیش از ۲۳ میلیون دلار برای تبلیغ آنها دریافت کرده است.
1399/12/16
23:04:50
0.0 / 5
1391
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد