عرضه خدمات مكان محور بومی به سازمان های بزرگ

عرضه خدمات مكان محور بومی به سازمان های بزرگ

به گزارش توسعه دهندگان تعدادی از پژوهشگران یکی از شرکتهای دانش بنیان مبادرت به بومی سازی نرم افزارهای اطلاعات مکانی کرد که به قول آنها خدمات این محصول در اختیار خیلی از سازمان های بزرگ قرار گرفته است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ابراهیم امیدی، مدیرعامل یکی از شرکت های دانش بنیان فعال در حوزه فناوری های مکان محور با اشاره به ساخت نرم افزارهای مکان محور در این شرکت اظهار داشت: با گرد هم آمدن تعدادی از دانش آموختگان علوم ژئوماتیک در حوزه های سنجش از دور، نرم افزار، فتوگرامتری و نقشه برداری در زمینه فناوری اطلاعات مکانی به تولید سامانه های بومی در این عرصه دست یافتیم.
وی با اشاره به طراحی و عرضه سامانه های اطلاعات مکانی متناسب با نیاز مشتری، افزود: از آن جایی که دانش فنی و تخصص این حوزه بومی است و با سامانه ها با بهره گیری از روش های نوآورانه و منحصر به فرد تولید می شود، زمان عرضه خدمات بسیار کوتاه تر است و با هزینه هایی بمراتب پایین تر از دیگر نمونه ها عرضه می شود.
امیدی از عرضه این خدمات به صنایع بزرگ و شرکت های ملی آگاهی داد و اضافه کرد: باتوجه به تخصص ویژه این شرکت در حوزه فناوری اطلاعات مکانی، مخاطبان و کارفرمایان این شرکت، از فعالان صنایع شرکت های بزرگ دولتی و همینطور شرکت های مادرتخصصی هستند که در حوزه هایی مانند راه و شهرسازی، توزیع نیرو، حوزه آب، ساخت و گسترش زیرساخت های حمل و نقل کشور فعال می باشند.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان تولید سامانه های GIS را از دیگر محصولات این شرکت نام برد و تصریح کرد: سامانه های گوناگونی برای شرکت های بزرگ تولید و عرضه شده است که به صورت مثال در یکی از این طرح ها، دسترسی به اطلاعات جامع رودخانه های کشور دستیابی برمبنای یک استاندارد جامع در حوزه مهندسی رودخانه، با توانمندی فعالان فناور این شرکت، امکان پذیر شد.
وی مستقل بودن هسته نرم افزارها از نمونه های غیر بومی و امکان عرضه اطلاعات به صورت برخط را از خصوصیت های سامانه بومی GIS دانست و بیان کرد: این نرم افزارها که به صورت متن باز و مستقل از موتورهای GIS خارجی طراحی شده اند، ضمن در برداشتن تمامی قابلیت های GIS سازمانی بر بستر وب و بدون احتیاج به نصب نرم افزار قابل استفاده هستند و از امکان به روزرسانی لحظه ای اطلاعات برخوردار می باشند.
منبع:

1399/12/12
09:55:38
0.0 / 5
1477
تگهای خبر: استاندارد , تخصص , خدمات , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد