توسعه دهندگان

در تكنولوژی 5G به علل فنی مزیت رقابتی داریم

در تكنولوژی 5G به علل فنی مزیت رقابتی داریم

معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات، با اشاره به اینکه در 5G، ما به علل فنی مزیت رقابتی داریم، اظهار داشت: ​فناوری 5G به علت فکرافزاری بودن و بهره زیادی که از نرم افزار می ­برد و وابستگی کمتری به سخت ­افزار دارد، طبیعتا ما در کشور مزیت داریم.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ستار هاشمی در مراسم راه اندازی و بهره برداری از اولین سایت نسل پنجم تلفن همراه (5G) در جوار حرم رضوی که به نمایندگی از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات حضور داشت، اظهار داشت: مطابق اسناد بالادستی و طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات مکلف به آن هستیم که ۱۰ درصد از کاربران را با استفاده از فناوری ­های نوین به شبکه ملی اطلاعات متصل نماییم و سهم اقتصاد دیجیتال هم در افق ۱۴۰۴ به ۱۰ درصد از اقتصاد کشور برسد، که راه اندازی فناوری 5G هم با همین نگاه صورت می­ پذیرد.
وی ادامه داد: بر همین مبنا سند نقشه راهی از دو سه سال قبل برای ورود به فناوری 5G در وزارت ارتباطات ترسیم و وظایفی برای حوزه های حاکمیتی و اپراتورها ترسیم شده که امروز شاهد به بار نشستن نتایج این هم ­افزایی ­ها در خانواده ارتباطات و فناوری اطلاعات هستیم. این اقدام در جهت ایجاد بستر تکنولوژی های جدید جهت اتصال کاربران به شبکه ملی اطلاعات و همینطور ارتقای سهم اقتصاد دیجیتال از کل اقتصاد کشور است.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات فناوری نسل پنجم را بستری برای ایجاد خلاقیت و شکل گیری اقتصاد دیجیتال دانست و اظهار نمود: برپایه مطالعات و پیشبینی های جهانی، فراگیری نسل پنجم در سال ۲۰۲۴ اتفاق خواهد افتاد اما این مورد به مفهوم آن نیست که باید منتظر شویم و دست روی دست بگذاریم، بلکه باید آمادگی لازم برای جذب تکنولوژی را در کشور ایجاد نماییم.
هاشمی افزود: در 5G، ما به علل فنی مزیت رقابتی داریم. فناوری 5G به علت فکرافزاری بودن و بهره زیادی که از نرم افزار می ­برد و وابستگی کمتری به سخت افزار دارد، طبیعتا ما در کشور مزیت داریم، و البته شرط آن این است که در زمان مناسب و نقطه عطف به این فناوری وارد شویم تا سهم مناسبی از این تکنولوزی را در اختیار بگیریم که خوشبختانه این اتفاق در زمان خوبی رخ داده است.
وی ادامه داد: در بحث 5G صرفاً پرداختن به زیرساخت ­های ارتباطی کفایت نمی ­کند، چونکه 5G صرفاً یک بستر ارتباطی نیست، بلکه این فناوری به مفهوم در کنار هم قرار گرفتن مولفه های مختلفی است که می ­توانند خلق ثروت و ارزش افزوده ایجاد کنند و از سویی این تکنولوژی علاوه بر عدالت ارتباطِی، به تحقق عدالت خدماتی هم کمک می ­کند.
معاون فناوری و نوآوری وزیر ارتباطات در ادامه اظهار داشت: نکته مهم دیگری که در بحث ورود به فناوری 5G، باید به آن توجه کرد این است که ضرورتا 5G در امتداد 4G قرار نمی ­گیرد، بلکه 5G ویژگی­ هایی را فراهم می ­آورد که در نسل­ های قبلی این­ها را نداشتیم و در گذشته نه ­چندان دور امکان محقق شدن آن­ها وجود نداشته و این مورد یکی از علل اصلی ورود به این فناوری است.1399/12/08
12:18:01
0.0 / 5
1393
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد