توسعه دهندگان
با امضا تفاهم نامه ای سه جانبه؛

آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت راه اندازی می شود

آزمایشگاه نوآوری نسل پنجم اینترنت راه اندازی می شود

توسعه دهندگان: راه اندازی آزمایشگاه نوآوری باز حوزه 5G بمنظور ارائه خدمات اینترنت اشیاء به تیم های پژوهشی موضوع تفاهم نامه سه جانبه معاونت علمی، پارک فناوری تهران و اپراتور اول ارتباطی کشور است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، تفاهم ‎نامه همکاری میان ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک علم و فناوری دانشگاه تهران و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) بمنظور ارائه خدمات اینترنت اشیاء به شرکت های فعال و تیم های همراه اول و هسته های پژوهشی کشور به امضا رسید.
هدف از امضای این تفاهم نامه «فراهم کردن امکانات آزمایشگاهی برای کمک به شکل گیری و بلوغ زیست بوم5G و خدمات اینترنت اشیاء»، «استفاده حداکثری از پتانسیل های موجود دراین زمینه در کشور»، «کاهش هزینه­ ها و زمان برای توسعه و تست تجهیزات و راه کارهای 5G و اینترنت اشیاء» و «ارائه خدمات آزمایشگاهی به شرکت های فعال در حوزه های مرتبط» است.
«حمایت از تشکیل هسته های پژوهشی کاربردی»، «فراهم کردن محیط تعامل بازیگران حوزه 5G و اینترنت اشیاء» و «بالا بردن آگاهی و پوشش خلاء علمی و فنی فعالان این حوزه» از دیگر اهداف این همکاری مشترک است.
در این تفاهم نامه مقرر شده است که هر 3 نهاد همکاریهای خودرا برای «ایجاد و گسترش زیرساخت های پژوهشی، آزمایشگاهی و ارائه خدمات آزمایشگاهی این حوزه»، «ایجاد زیرساخت های نرم افزاری و سخت افزاری آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه»، «راه اندازی آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه و ارائه خدمت به شرکت های فعال حوزه و اداره آزمایشگاه باتوجه به بخشنامه ها و مسئولیت های تعریف شده» توسعه دهند.
به نقل از مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، ستاد توسعه فناوری های دیجیتال و هوشمندسازی این معاونت علمی و فناوری نیز متعهد شده است که در «توسعه ساختار حاکمیتی آزمایشگاه»، «ارائه حمایت مالی به مبلغ 10 میلیارد ریال برای تجهیز آزمایشگاه موضوع تفاهم نامه»، «ارائه حمایت های مالی لازم بوسیله ارائه اعتبارات لازم به استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان برای بهره مندی از خدمات آزمایشگاه» و «فراهم کردن زیرساختارهای قانونی لازم برای پشتیبانی از تمامی خدمات گیرندگان از آزمایشگاه» مشارکت کند.
منبع:

1399/11/30
12:06:28
0.0 / 5
1239
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد