توسعه دهندگان
در گفت وگو با توسعه دهندگان اعلام شد

تلاش پژوهشگران برای غلبه بر چالش نرم افزارهای هواشناسی

تلاش پژوهشگران برای غلبه بر چالش نرم افزارهای هواشناسی

توسعه دهندگان: رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به چالش های کشور در زمینه خریداری نرم افزار هواشناسی به سبب افزایش نرخ ارز از فعالیت شرکت های دانش بنیان برای عرضه این نرم افزارها آگاهی داد.


یاسر ابراهیمیان قاجاری در گفتگو با ایسنا با اشاره به فعالیت حدود ۱۰۰ شرکت دانش بنیان در حوزه ژئوماتیک، اظهار داشت: این تعداد شرکت فعال در حوزه ژئوماتیک حدود ۲۰۰ میلیارد تومان گردش مالی داشته است که این عدد در ارتباط با صادرات این شرکت ها می شود.
وی با تکیه بر اینکه میزان گردش مالی این شرکت ها در داخل کشور بیشتر است، نمونه آنرا "اسنپ" و "تپسی" بعنوان شرکتهای دانش بنیان و فناوری مبتنی بر ژئوماتیک دانست.
ابراهیمیان دستیابی این شرکت ها به گردش مالی ۲ میلیارد تومانی را در خلال ۲ سال گذشته دانست و افزود: کشور تا دو سال قبل وارد کننده فناوری در حوزه ژئوماتیک بوده است، بگونه ای که نرم افزارهای مورد نیاز در این عرصه خارجی بوده است؛ ولی توسعه این فناوری در کشور سبب شده که ما هم اکنون برای طراحی و ساخت اسکنر متریک تصاویر ماهواره ای برنامه ریزی نماییم.
به قول وی، تیمی در این حوزه تشکیل شده است.
رئیس گروه ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی ریاست جمهوری، یکی از چالش های کشور را دستیابی به نرم افزارهای هواشناسی نام برد و اظهار داشت: حدود ۲۰ تا ۲۵ سال است که کشور نرم افزارهای هواشناسی را از فرانسه خریداری می کند. این نرم افزار نقشه های هواشناسی را تولید می کند، ولی با افزایش نرخ ارز خریداری این نرم افزارها امکان خریداری این نرم افزار برای کشور وجود ندارد.
ابراهیمیان ضمن اشاره به فعالیت بعضی از شرکتهای فناور در این حوزه، تصریح کرد: از یک سال قبل سازمان های در رابطه با هواشناسی به نمونه نرم افزارهای داخلی رجوع کرده اند.
وی با اشاره به اینکه مطالعات محققان کشور در زمینه پیاده سازی این نرم افزارها شروع شده است، خاطرنشان کرد: نمونه خارجی آن در مدت ۲۰ سال ارائه شد و تنها ۵ تا ۶ کشور در این حوزه پیشرو هستند و امیدواریم شرکتهای دانش بنیان نمونه این نرم افزار را به سرعت عرضه کنند.
منبع:

1399/11/18
10:34:41
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: برنامه , توسعه , خرید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد