سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حركت اول در كسب و كارهای دیجیتال

سرمایه گذاری 300میلیارد تومانی حركت اول در كسب و كارهای دیجیتال

حرکت اول بعنوان هلدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول، در سال ۱۳۹۹ با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومانی در شش کسب و کار موفق، بالاترین حجم سرمایه گذاری را در کشور داشته است.به گزارش بازرگانی مهر به نقل از روابط عمومی شرکت حرکت اول، «حرکت اول» بعنوان هلدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول، در سال ۱۳۹۹ با سرمایه گذاری بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومانی در شش کسب و کار موفق، بالاترین حجم سرمایه گذاری را در کشور داشته و درنظر دارد در سال ۱۴۰۰ با بودجه بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان، در استارتاپ های مرحله میانی، تزریق سرمایه نماید.
شرکت کسب و کارهای نوپای «حرکت اول»، در جهت برنامه راهبردی پنج ساله شرکت ارتباطات سیار (همراه اول)، در مهر ۱۳۹۷ بعنوان هولدینگ سرمایه گذاری جسورانه گروه همراه اول تأسیس شده است. مأموریت «حرکت اول»، توانمندسازی اکوسیستم دیجیتال، در جهت تحقق رؤیای دیجیتال گروه همراه اول، با بهره بردن از تیم متخصص و چابک و پشتیبانی از کسب و کارهای جسور و توانمند، در دسته های حمل و نقل و گردشگری، خدمات مالی و بیمه، تجارت الکترونیک، آموزش، سلامت و ارتباط و رسانه و تکنولوژی های نوآورانه است.
این شرکت که در زمینه ی سرمایه گذاری در کسب و کارها در مرحله میانی و بالاتر، فعال است، توانسته است در سال ۹۹ با رصد و ارزیابی بیشتر از ۱۷۰ کسب و کار فعال، در شش کسب و کار موفق، بیشتر از ۱۵۰ میلیارد تومان، سرمایه گذاری نماید و از لحاظ میزان حجم سرمایه گذاری، بزرگ ترین صندوق سرمایه گذاری جسورانه کشور شمرده می شود.
قابل ذکر است در جهت ایفای مسؤلیت اجتماعی در گسترش و توانمندسازی اکوسیستم استارتاپی ایران، در سالجاری، این شرکت با مشارکت در شرکت هوشمند اول برنای اصفهان (هاب اصفهان) و شرکت هوشمند اول برتر شیراز (هاب شیراز) و شرکت هوشمند اول بهشتی (هاب بهشتی) با همکاری دانشگاه های اصفهان، شیراز و بهشتی، با هدف کمک به رشد اکوسیستم دیجیتال با مشارکت دانشگاه های سراسر کشور، به راه اندازی شتابدهنده در زمینه هایی مانند هوش مصنوعی، یادگیری از راه بازی و سایر حوزه های در رابطه با دسته های اصلی حرکت اول، نموده است.
مهندس محمد مهدی عباسخانی، مدیر عامل این شرکت در زمینه سیاست های سرمایه گذاری در حرکت اول اظهار داشت: یکی از عوامل موفقیت و تمایز حرکت اول با سایر نهادها و صندوق های همکار، سرمایه گذاری در مقیاسی بالاتر از سایر همکاران است، به بیان دیگر حرکت اول محدودیتی در میزان سرمایه گذاری نداشته و ملاک انتخاب شرکتهای پرتفو، جذابیت بازار ازجمله اندازه و مقیاس آن و توانمندی تیم، است.
نگاه حرکت اول به کسب و کارها برای سرمایه گذاری، همراهی است و درصورت احتیاج به سرمایه گذاری مجدد در راندهای بعدی هم این کسب و کارها می توانند روی حمایت حرکت اول، حساب نمایند.
به گفته ی مهندس عباسخانی، برای حرکت اول اعضای تیم از اهمیت خاصی برخوردارست و اولویت حرکت اول، سرمایه گذاری روی تیم های جسور و چابک و سرمایه گذاری بر کسب و کارهایی است که نوآورانه باشند یا تغییر اساسی در بازار ایجاد می کنند یا پیشرو بازار را به چالش می کشند.
وی همینطور ذکر کردند که حرکت اول، توجه ویژه ای به کسب و کارهای بین المللی دارد و تابحال روی یک استارت آپ موفق در کشورهای همسایه سرمایه گزاری نموده است.
مهندس عباسخانی بر رابطه برد- برد با شرکتهای پرتفو تاکید ویژه داشته و اعلام نمود که حرکت اول در سرمایه گذاری علاقه ای به دریافت سهام بالا نداشته تا انگیزه برای توسعه و موفقیت شرکت در بنیان گذاران و تیم اصلی، باقی بماند.
فضای مذاکره صریح و شفاف و قرارداد منعطف، از دغدغه های صاحبین کسب و کارها در فضای ارتباطی با سرمایه گذاران است که به قول آقای مهندس عباسخانی این مورد از نکاتی است که برای حرکت اول اهمیت داشته و یکی از مزیت های کلیدی این شرکت، توافق و قراردادی است که برای هر دو طرف از جذابیت های لازم برخوردار باشد.
وی، همینطور اعلام کرد، حرکت اول در نظر دارد در سال ۱۴۰۰ با بودجه بیشتر از ۳۰۰ میلیارد تومان، در استارتاپ هایی که بازار بزرگ و قابل جهش و پتانسیل رشد بالا و مستمری دارند، تزریق سرمایه نماید.
گفتنی است علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه حرکت اول، می توانند به سایت آن به آدرس http: //harkataval.com/ رجوع کنند.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.


منبع:

1399/11/14
12:44:24
0.0 / 5
1106
تگهای خبر: آموزش , بازار , برنامه , تخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد