توسعه دهندگان

اینترنت زیرساخت ۲۵ درصد ارزان گردید

اینترنت زیرساخت ۲۵ درصد ارزان گردید

به گزارش توسعه دهندگان رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام نمود پهنای باند‬⁩ اینترنت زیرساخت، ۲۵ درصد ارزان گردید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- چندی قبل در گفت وگوی اینستاگرامی خود با کاربران درباره قیمت اینترنت گفته بود که اینترنت نه تنها گران نشده و نخواهد شد که در صورت رشد ترافیک، سال آینده قیمت اینترنت ارزان می شود.
از سویی اخیرا خبری در خصوص احضار وزیر ارتباطات به دادسرای فرهنگ و رسانه در رسانه ها منتشر گردید که حکایت از اعلام جرایمی توسط دادستان کل کشور ضد وزیر ارتباطات داشت. در متن این خبر آمده بود که محمدجواد آذری جهرمی به علت استنکاف از اجرای اوامر قضایی در مورد فیلتر کردن اینستاگرام علیرغم حکم صادره، استنکاف از اجرای دستورات مقام های دولتی که اشاره به ابلاغ رئیس مرکز ملی فضای مجازی به وزارت ارتباطات برای کاهش پهنای باند بین الملل و محدودسازی پیام رسان های خارجی دارد، احضار شده است.
البته بعد از آن حسن روحانی، رئیس جمهوری ضمن اشاره به احضار اخیر آذری جهرمی اظهار داشت: از وزیر ارتباطات تشکر می کنم. پهنای باند کاری عظیم و به مفهوم مبارزه با فساد است و کسی نمی تواند با مبارزه با فساد مخالف باشد. اگر می خواهید کسی را برای مبارزه با فساد احضار کنید، باید من را احضار کنید، نه وزیر من را.
از طرفی، حسین فلاح جوشقانی- رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز در توئیتر نوشت: با پیشنهاد وزارت ارتباطات و تصویب کمیسیون تنظیم مقررات، ⁧پهنای باند‬⁩ اینترنت زیرساخت، ۲۵ درصد ارزان گردید.
البته این کاهش قیمت درحالی است که شرکت ارتباطات زیرساخت پهنای باند را به اپراتورها و شرکتهای عرضه دهنده خدمات اینترنتی می فروشد. باید دید کاهش قیمت پهنای باند اینترنت زیرساخت، چه تاثیری بر قیمت نهایی برای کاربران خواهد داشت.
همینطور حمید فتاحی - مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت درباره پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در توییتر نوشت: پیشرفت زیرساخت ارتباطی شبکه ملی اطلاعات بیشتر از ۸۰ درصداست. آنچه در بعضی برداشت های مغرضانه از ارزیابی های منصفانه مرکز ملی، پیشرفت ۲۵ درصدی گزارش شده، اجزایی از زیرساخت اطلاعاتی است.1399/11/14
02:49:25
0.0 / 5
1270
تگهای خبر: اینترنت , خدمات , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد