توسعه دهندگان
رئیس سازمان فضایی :

ساخت ماهواره ناهید ۲ به اتمام رسید

ساخت ماهواره ناهید ۲ به اتمام رسید

رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: ساخت ماهواره مخابراتی ناهید ۲ و سامانه بلوک انتقال مداری سامان توسط پژوهشگاه فضایی به اتمام رسیده و فرایند تحویل گیری آن تا آخر سال انجام می شود.مرتضی براری در گفتگو با خبرنگار مهر، ساخت ماهواره مخابراتی «ناهید ۲» را در جهت حرکت در راه نقشه راه فناوری فضایی کشور برای دستیابی به ماهواره مخابراتی در مدار ژئوی زمین عنوان نمود و اظهار داشت: این ماهواره توسط پژوهشگاه فضایی ایران طراحی و ساخته شده است.
وی با اشاره به اینکه این ماهواره مخابراتی در حال تست های نهایی برای تحویل گیری سازمان فضایی ایران است، اظهار داشت: مطابق با برنامه ریزی ها، این پروژه تا پیش از آخر سال تحویل سازمان فضایی می شود و در نوبت پرتاب قرار می گیرد.
رئیس سازمان فضایی ایران با اشاره به اینکه ماهواره مخابراتی «ناهید ۲» با وزن حدود ۱۲۰ کیلوگرم و طول عمر بیشتر از ۲ سال در مدار بالای ۵۰۰ کیلومتر زمین قرار می گیرد، افزود: این ماهواره دارای سیستم پیش رانش با قابلیت جابجایی ارتباطات است و تست ارتباطات مکالمه را روی باند مایکروویو فراهم می آورد.
وی اظهار داشت: در همین حال فرایند ساخت سامانه بلوک انتقال مداری «سامان» که مأموریت انتقال ماهواره ای به وزن حدود ۱۰۰ کیلوگرم را دارد به اتمام رسیده و این پروژه هم در مرحله تست نهایی و تحویل گیری سازمان فضایی است که تا آخر سال انجام می شود و برنامه ریزی لازم برای پرتاب آن صورت خواهد گرفت.
براری اضافه کرد: بلوک «سامان»، مأموریت انتقال ماهواره از مدار پارک (مدار دایروی به ارتفاع ۴۰۰ کیلومتر) را به یک مدار بیضوی با ارتفاع ۷ هزار کیلومتری زمین برعهده دارد.
وی اضافه کرد: الان در حال نهایی کردن قرارداد ساخت ماهواره مخابراتی «ناهید ۳» و سامانه بلوک انتقال مداری سامان ۲ با پژوهشگاه فضایی ایران هستیم.
رئیس سازمان فضایی ایران اظهار داشت: در نقشه راه توسعه فناوری ماهواره مخابراتی برای دستیابی به مدار ژئو (۳۶ هزار کیلومتری زمین) ساخت ماهواره های ناهید یک تا ۵ و ماهواره «ایران ست» در دستور کار قرار دارد که الان ساخت ماهواره های «ناهید یک» و «ناهید دو» به اتمام رسیده و ساخت ماهواره «ناهید ۳» در ادامه این فرایند در دستور کار قرار می گیرد که مقرر است در مدار بالای ۱۰ هزار کیلومتری زمین تزریق شود.
به گفته وی، زمان پرتاب ماهواره «ناهید ۲» و سامانه بلوک انتقال مداری به هماهنگی با پرتابگر بستگی دارد.

1399/11/03
13:39:17
0.0 / 5
1272
تگهای خبر: برنامه , توسعه , سیستم , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد