توسعه دهندگان

رئیس میلیاردر سامسونگ به زندان افتاد

رئیس میلیاردر سامسونگ به زندان افتاد

جی وای لی، وارث شرکت سامسونگ الکترونیکس به افترا پرداخت رشوه به دو سال و شش ماه حبس محکوم شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، دادگاه عالی سئول اولین بار لی را در سال ۲۰۱۷ بعد از افشای نقش وی در رسوایی فسادی که سبب برکناری پارک گوئن های، رئیس جمهور کره جنوبی شد، به زندان محکوم نمود. وی که سکاندار اصلی گروه سامسونگ به حساب می آید، یک سال در زندان ماند اما در فوریه سال ۲۰۱۸ بعد از نصف شدن دوران محکومیتش و معلق شدن آن، از زندان آزاد شد. دادگاه عالی در سال ۲۰۱۹ حکم مذکور را نقض و دستور محاکمه مجدد را صادر کرد.

لی ۵۲ ساله درگیر یک مبارزه حقوقی بوده که چهار سال پیش آغاز شد و در ارتباط با یک ادغام جنجالی در سال ۲۰۱۵ بود. این مدیر سامسونگ متهم شد به دوست رئیس جمهور کره جنوبی اسب و هدایای دیگر پرداخت کرده تا حمایت وی را از جانشینی رسمی خود در شرکت سامسونگ جلب نماید. دادگاه عالی هفته گذشته ضمن اشاره به اتهامات مختلف همچون رشوه در ارتباط با سامسونگ، حکم محکومیت ۲۰ ساله رئیس جمهور سابق کره جنوبی را تایید نمود.

ارزش سهام سامسونگ الکترونیکس بعد از اعلام رسمی حکم دادگاه، حدود چهار درصد سقوط کرد.

محکومیت لی به زندان، خلائی را در بزرگترین سازنده تراشه حافظه، تلفن هوشمند و دستگاههای مصرفی جهان بوجود می آورد آن هم در شرایطی که شیوع همه گیری کووید ۱۹ ابهامات فزاینده در مورد روابط آمریکا و وچین و رقابت را تشدید کرده است. باآنکه فعالیت های روزمره سامسونگ توسط گروهی از مدیران انجام می شود اما فقدان لی امکان دارد سبب توقف یا پیچیده شدن سرمایه گذاریهای عظیم یا اقدامات استراتژیک بلندمدت شود.

در آخرین جلسه دادگاه در ۳۰ دسامبر، لی یک عذرخواهی بلندبالا را خواند و وعده های قبلی خود برای تبدیل کردن سامسونگ به یک شرکت عالی و عدم تکرار اشتباهات گذشته را تکرار کرد و متعهد شد قدرت در سامسونگ را به فرزندانش منتقل نکند. جانشین شدن رسمی لی به جای پدرش که در اکتبر درگذشت، احیانا تا زمان آزادی وی از زندان به تاخیر خواهد افتاد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لی با یک پرونده دیگر در ارتباط با ادغام میان "سامسونگ سی اند تی" و "چیل اینداستریز" در سال ۲۰۱۵ روبروست و به ارتکاب تخلفات مختلف همچون نقض قوانین بازارهای سرمایه متهم است. وی از زندان در جلسات این دادگاه شرکت خواهد نمود.

منبع:

1399/10/30
11:02:02
0.0 / 5
1203
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد