رشد پیوسته بخش مخابرات چین باوجود انتشار كرونا

رشد پیوسته بخش مخابرات چین باوجود انتشار كرونا

صنعت مخابرات كشور چین باوجود سنگ اندازی آمریكا و متحدان غربی آن و هم شیوع كرونا و چالش های ناشی از آن به رشد منظم خود در سال ۲۰۲۰ ادامه داده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از تکنولوژی نیوز چاینا، بر مبنای آمار انتشار یافته توسط وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، درآمد بخش مخابرات چین در پنج ماه نخست سال ۲۰۲۰ بالغ بر ۸۱ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۲۰۱۹ حدود ۲.۸ درصد رشد نشان داده است.
در این مدت، درآمد سه غول مخابراتی چین یعنی چاینا تله کام، چاینا موبایل و چاینا یونیکام، از محل عرضه خدمات تلفن ثابت و اینترنت دی اس ال به بیشتر از ۲۷ میلیارد دلار رسیده که این رقم هم نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۹ حدود ۱۲.۲ درصد افزایش یافته است.
تا آخر ماه گذشته میلادی تعداد کاربران تلفن همراه در چین با رشد ۰.۲ درصدی نسبت به ماه میلادی مشابه سال ۲۰۱۹ به ۱.۶ میلیارد دلار رسیده که از این تعداد حدود ۱.۲۸ میلیارد نفر از خدمات نسل چهارم تلفن همراه استفاده می نمایند.
همین آمار حاکیست تعداد کاربران خدمات اینترنت ثابت در چین هم به صورت مرتب در حال افزایش می باشد و ۸۶.۱ درصد از این افراد از خدمات اینترنت با سرعت بیشتر از ۱۰۰ مگابیت بر ثانیه استفاده می نمایند.


منبع:

1399/04/01
14:51:48
5.0 / 5
2205
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد