توسعه دهندگان
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات  تاكید كرد

هویت خویش را اجاره ندهید

هویت خویش را اجاره ندهید

به قول دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات، افرادی که هویت و کارت ملی خویش را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می دهند، از سبدهای حمایتی، بیمه مجانی درمان، دریافت وام و سایر حمایت های دولت محروم می شوند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، رضا باقری اصل ضمن اشاره به علل پیشرفت شتابان تکنولوژی در سالهای اخیر، اظهار نمود: در سالهای گذشته زیرساخت ها برای پیشرفت تکنولوژی در کشور به وجود آمد، ازاین رو با شیوع بیماری کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی استفاده از تکنولوژی با عنایت به وجود زیرساخت ها به سرعت در کشور فراگیر شده است.
وی بیان نمود: در دولت دهم با تصویب قانون هدفمندی یارانه ها، اطلاعات مردم بر مبنای خوداظهاری دریافت شد. از سال 1392 به بعد با تجمیع اطلاعات ثبتی از دستگاههای مختلف آزمون وسع سنجی انجام شد و۲۰ میلیون نفر از فهرست دریافت یارانه حذف شدند که این طرح با پایین ترین میزان شکایت مواجه گردید چونکه اطلاعات افراد به روز و قابل دسترس خود آنها بود.

اتصال ۵۰ پایگاه اطلاعاتی
دبیر شورای اجرایی فناوری اطلاعات اشاره به دریافت اطلاعات افراد در سامانه جامع رفاه ایرانی ها گفت، که برای به روز بودن اطلاعات، ۵۰ پایگاه اطلاعاتی در سامانه رفاه ایرانی ها به یکدیگر متصل هستند. این سامانه توسط وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی راه اندازی شده و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دیتاهای آنرا بوجود آورده است. این سامانه در اعمال سیاست های حمایتی دولت موثر عمل می کند. ۵۰ پایگاه اطلاعاتی شامل هویتی، مالی، تحصیلی و غیره بهم متصل هستند و این اطلاعات را با استفاده از کدملی ارائه می کنند در این حوزه مردم به ۱۰ دهک و ۱۰۰ صدک تقسیم شده اند.
باقری اصل تصریح کرد: ابزارهای توسعه این سامانه هم اکنون تکمیل شده است تا آخر سال جاری داده ها به روز می شود و هر تغییری در خانوار ثبت خواهد شد. بعنوان مثال اگر به شخصی صدمه ای وارد شود یا خانواده ای سرپرست خویش را از دست دهد در این سامانه ثبت و باعث تغییر در سطح خانوار می شود. البته حریم خصوصی در این حوزه رعایت شده است. در این سامانه، اطلاعات پردازش شده وجود دارد به صورتی که متوسط گردش بانکی ماهانه، قیمت خودرو بدون ذکر نام خودرو و غیره درج شده است.
وی ضمن اشاره به وجود افرادی که هویت خویش را اجاره می دهند خاطرنشان کرد: معدود افرادی هستند که هویت و کارت ملی خودشان را برای واردات تلفن همراه و غیره اجاره می دهند که آنها از سبدهای حمایتی، بیمه مجانی درمان، دریافت وام و سایر حمایت های دولت محروم می شوند. در واقع این عده خویش را از حمایت های اجتماعی محروم می کنند.
منبع:

1399/10/22
13:31:38
0.0 / 5
1368
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد