پس از حمله به كنگره؛

سناتورهای آمریكایی شبكه های اجتماعی را بازخواست كردند

سناتورهای آمریكایی شبكه های اجتماعی را بازخواست كردند

توسعه دهندگان: سناتورهای آمریکایی از میزان همکاری شبکه های اجتماعی این کشور پس از حمله به کنگره آمریکا توسط حامیان ترامپ رضایت ندارند و آنها را دراین زمینه تحت فشار گذاشته اند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از انگجت، این سناتورها فیسبوک، توئیتر و پارلر و برخی شبکه های اجتماعی پرطرفدار را دراین زمینه بازخواست کرده اند تا با تحقیقات در حال انجام دراین زمینه همکاری بیشتری کنند.
سناتور مارک وارنر رئیس کمیته اطلاعاتی سنای آمریکا از ایالت ویرجینیا نامه هایی برای ۱۱ شرکت فناوری و شبکه اجتماعی در آمریکا و حتی خارج از این کشور ارسال کرده و از آنها خواسته تا شاهد و مدارک در رابطه با این حمله را حفظ نموده و از حذف آنها اجتناب کنند. همچون شبکه های اجتماعی که این درخواست را دریافت کرده اند می توان به فیسبوک، توئیتر، گب، پارلر، سیگنال، تلگرام و توئیتر اشاره نمود.
درخواست مورد اشاره برای اپل، گوگل و شرکت های مخابراتی بزرگی مانند ای تی اند تی، تی – موبایل و وریزون نیز ارسال شده است. قبل از این برخی شبکه های اجتماعی آمریکایی چنین استدلال کرده بودند که عکس ها، ویدئوها و متن های در رابطه با این حمله ناقض قوانین ضد خشونت آنهاست و حذف خواهد شد. اما سناتورهای آمریکایی می گویند این محتواها مدارکی برای پیگیری و محکومیت افراد حمله کننده و متخلف هستند و پس نباید از فضای مجازی حذف شوند.
در قسمتی از نامه سناتور مارک وارنر تصریح شده: اطلاعات مورد اشاره و متادیتای آنها و نیز نسخه های پشتیبان کلود آنها مدارکی حیاتی برای اف بی آی و اهداف حملات مورد اشاره هستند.
وی ضرب الاجلی برای پاسخ شرکت های فناوری تعیین نکرده است. با توجه به این که بعضی از این شرکت ها، اطلاعات رد و بدل شده کاربران را بطور کامل رمزگذاری می کنند، معین نیست آیا آنها می توانند داده های درخواستی سنا یا اف بی آی را تحویل دهند یا خیر.


منبع:

1399/10/21
14:06:54
0.0 / 5
1276
تگهای خبر: آمریكا , تلگرام , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد