توسعه دهندگان

درخواست مجازات ۹ سال زندان برای وارث سامسونگ

درخواست مجازات ۹ سال زندان برای وارث سامسونگ

به گزارش توسعه دهندگان دادستانهای کره جنوبی برای نایب رئیس شرکت سامسونگ الکترونیکس در پرونده در ارتباط با رشوه ای که رسوایی سیاسی در این کشور به بار آورد، مجازات ۹ سال زندان را درخواست نمودند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، دادستانهای ویژه این مجازات را در جلسه دادگاهی که روز چهارشنبه در دادگاه عالی سئول برگزار شد، درخواست نمودند. این دادگاه حکم نهایی درباره سرنوشت "جِی وای لی"، وارث سامسونگ و نایب رئیس این شرکت را در ۱۸ ژانویه اعلام خواهد نمود. دادستانهای کره ای در متن درخواستشان اعلام نمودند تاثیرات مثبت زیادی که این مدیر سامسونگ در جامعه داشته است، قابل انکار نیست اما تنها به علت یک مشارکت اقتصادی، نباید در اجرای قانون تردید کرد.

این میلیاردر ۵۲ ساله با اتهامات سوءاستفاده در محاکمه مجدد مبارزه می کند. این پرونده اولین بار چهار سال پیش شروع شد و سبب زندانی شدن وی و برکناری پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی شد. نتیجه این پرونده امکان دارد مساله جانشینی در سامسونگ را پیچیده کند چونکه انتظار می رفت لی بعد از مرگ پدرش در اکتبر، رسما سکاندار این غول موبایل و الکترونیک شود.

لی متهم است هدایایی داده تا کنترل خود بر بزرگترین سازنده تلفن هوشمند جهان را تحکیم کرده و جانشینی اش را هموار کند. لی یک سال در زندان ماند و بعد از اینکه محکومیت پنج ساله اش توسط دادگاه تجدیدنظر نصف و معلق شد، در سال ۲۰۱۸ آزاد شد. اما دادگاه عالی در اوت حکم مذکور را باطل کرد و این مدیر را باردیگر روانه دادگاه کرد. لی این دفعه با مجازات شدیدتر حداقل پنج سال زندان روبروست چونکه میزان رشوه ای که از جانب دادگاه متهم به پرداخت آن شده، افزوده شده است.

با این حال با نزدیک شدن محاکمه به پایانش، کارشناسان احتمال زندانی شدن وی را اندک می دانند. قضات در دادگاه عالی از شرکت سامسونگ و شخص لی خواستند تدابیری را وضع کنند تا از فعالیت غیرقانونی جلوگیری شود و اعتبارپذیری در گروه سامسونگ بهبود پیدا کند. لی یک کمیته مستقل انطباق تشکیل داده و در ماه مه نسبت به تخلفات در ارتباط با فرایند جانشینی شخصا عذرخواهی نمود. او همینطور قول داد رهبری بزرگترین شرکت کره جنوبی را به فرزندانش واگذار نکند. فعالیت های کمیته انطباق احیانا در مجازات احتمالی لی مورد لحاظ قرار می گیرد.

اتهامات رشوه در ارتباط با ادغام جنجالی سال ۲۰۱۵ بین دو واحد سامسونگ است که کمک کرد لی کنترل این گروه را بدست بگیرد. دادستانها استدلال می کنند که سامسونگ از راه واسطه هایی اسب و هدایای مالی عرضه نموده بود تا اعتماد رئیس جمهور سابق کره جنوبی را برای حمایت دولت از این توافق جلب نماید.

لی که از سمت مدیر داخلی کناره گیری کرد، نایب رئیس و رهبر سامسونگ مانده است. در حالیکه لی کان هی، پدر وی و رئیس سامسونگ در اکتبر درگذشت اما گروه سامسونگ لی را بلافاصله بعنوان رئیس جدید انتخاب نکرد و احیانا منتظر آخر محاکمه است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، لی همینطور درگیر پرونده دیگری در ارتباط با ادغام جنجالی سال ۲۰۱۵ شده است. دادستانها در سپتامبر ضد وی اعلام جرم کردند و محاکمه مقرر است در ۱۴ ژانویه ازسرگرفته شود.
1399/10/11
18:42:51
5.0 / 5
1263
تگهای خبر: شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد