عرضه سامانه ای برای پیشبینی سیلاب با داده های ماهواره ای

عرضه سامانه ای برای پیشبینی سیلاب با داده های ماهواره ای

به گزارش توسعه دهندگان یکی از شرکتهای دانش بنیان موفق به پیاده سازی سامانه پیشبینی سیلاب با استفاده از داده های ماهواره ها شده است.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در جهت پشتیبانی از شرکتهای دانش بنیان برای توسعه فناوری های کاربردی در این صنایع، مبادرت به پشتیبانی از مجموعه ای فناور کرده است تا بتوانند سامانه پایش ماهواره ای خویش را توسعه دهند.
این شرکت دانش بنیان در عرصه عرضه خدمات هوشمند حوزه ژئوماتیک (سنجش از دور و GIS) است و قبل از آغاز سیلاب های اخیر به کمک سیستم هوشمند مانیتورینگ ماهواره ای خود بروز آب گرفتگی در جنوب غربی کشور را پیشبینی و به سازمان ها و مردم استان های درگیر سیل ارسال کرده بود.
این شرکت دانش بنیان با بهره گیری از پردازش داده های ساخته شده خود مانند داده های ماهواره‎ای، وضعیت توپوگرافی، مدلهای پیشبینی بارش، اطلاعات آب شناسی(هیدرولوژی) و غیره، مناطق و محدوده های با ریسک بالای سیلاب را مشخص کرده و به کاربران هشدارهای لازم را ارسال کرد.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، در سیلاب هفته اول و دوم آذرماه هم این مجموعه فناور، علاوه بر اخطار سیلاب، به حوزه امدادرسانی برای تشخیص محدوده های سیلابی و آبگرفته با بهره گیری از پردازش تصاویر راداری به کمک سامانه طراحی شده در شرکت به یاری امدادگران شتافته است.
منبع:

1399/09/20
12:46:37
5.0 / 5
1216
تگهای خبر: توسعه , خدمات , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد