توسط كاركنان و فعالان محیط زیست؛

ائتلاف بین المللی برای اعتراض به آمازون شكل گرفت

ائتلاف بین المللی برای اعتراض به آمازون شكل گرفت

ائتلافی بین المللی از فعالان گرمایش زمین و كاركنان انبارهای كالای آمازون قصد دارند یك اعتراض آنلاین مقابل شركت مذكور برپا كنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ورج، اعتراض مورد اشاره با عنوان «آمازون را مجبور به پرداخت کنید» انجام می شود. معترضان از مدیران آمازون خواسته اند تا شرایط کاری بهتری برای کارکنان خود فراهم آورند و میزان انتشار گازهای گلخانه ای و به خصوص دی اکسید کربن را کاهش دهند تا از گرمایش بیش از پیش زمین، بالا آمدن آب دریاها و اقیانوس ها و تخریب محیط زیست جلوگیری شود.
این اعتراض ها در شرایطی رخ می دهد که کسب وکار شرکت آمازون به سبب شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی مردم جهان رونق گرفته و این شرکت استخدام های جدیدی را آغاز نموده و می خواهد نیروی کار خودرا در سراسر دنیا افزایش دهد.
در وب سایت حامیان این اعتراض آنلاین تصریح شده شرکت آمازون در جریان شیوع ویروس کرونا به یک شرکت چند تریلیون دلاری مبدل شده و جف بزوس مدیر عامل آن به نخستین فردی در طول تاریخ مبدل شده که میزان ثروت شخصی وی از ۲۰۰ میلیارد دلار فراتر می رود. اما کارگران آمازون باید جان خودرا در این شرکت به خطر بیندازند و اگر خواهان دریافت حقوق منصفانه شوند با تهدید و ارعاب مواجه می شوند.
معترضان خواهان افزایش دستمزد، پرداخت حقوق و مزایا در دوره بیماری و دریافت مجوز ایجاد اتحادیه کارگری هستند.
آنها همین طور از آمازون خواسته اند تا مانند خیلی از شرکت های فناوری دیگر میزان انتشار گازهای گلخانه ای خودرا تا سال ۲۰۳۰ به صفر برساند، از همکاری با آن دسته از نیروهای پلیس و مقامات اداره مهاجرت که از نژادپرستی حمایت می کنند، خودداری کند و در همه کشورهایی که در آنها فعالیت اقتصادی دارد بطور کامل مالیات بپردازد.

1399/09/09
12:10:36
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: آنلاین , حقوق , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد