88 روستا در استان فارس به اینترنت متصل شدند

88 روستا در استان فارس به اینترنت متصل شدند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام نمود ۸۸ روستای جدید در استان فارس به شبكه ی ملی اطلاعات و اینترنت متصل شدند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در اینستاگرام نوشت: امروز ویدئو کنفرانسی، میزبان استاندار فارس، مدیران راه و شهرسازی فارس و لارستان و مدیر توزیع برق فارس، به همراه مدیران ارتباطات فارس و همینطور مدیران اپراتورهای ارتباطی، برای پیگیری مصوبات سفر تابستان سال جاری به شیراز بودم.
وی افزود: ۳۸۰ روستای دیگر باقی مانده، بخصوص در قیروکارزین منطقه زاخرویه و همینطور دبیران در زرین دشت که مشکل جدی دارند. همه این روستاها مطابق زمانبندی تا دو ماه دیگر بوسیله همراه اول به شبکه متصل خواهند شد. ۸۰ کیلومتر شبکه مسی اجرا شده و ۲۲۰ کیلومتر دیگر هم در دست اجراست که تا آخر سال تمام می شود تا صف انتظار مردم فارس برای دریافت تلفن خانگی به صفر برسد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور تصریح کرد: امروز با تأمین منابع، مصوب شد ۱۴۰۰ کیلومتر فیبر نوری جدید توسط قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا (ص) در اسرع وقت برای شرکت مخابرات ایران اجرا شود تا رینگ فیبر نوری استان فارس که ۳۰۰ کیلومتر آن اجرا شده است، به سرانجام برسد. پوشش ۱۲۰ کیلومتر از جاده های فارس هم در دست اقدام است که بخش عمده ی آن اجرا شده و باقی مانده هم تا آخر ماه جاری به سرانجام خواهد رسید.
منبع:

1399/09/07
13:24:45
5.0 / 5
1268
تگهای خبر: اینترنت , شبكه , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد