توسعه دهندگان

بررسی كامل سری 12 آیفون از ارزان ترین تا گران ترین مدل

بررسی كامل سری 12 آیفون از ارزان ترین تا گران ترین مدل

توسعه دهندگان: چهار مدل سری 12 آیفون اپل حالا برای خرید موجود است و هر كدام تفاوتهایی در اندازه صفحه گوشی، دوربین، ظرفیت حافظه و مواد بكار رفته در ساخت دارند كه ممكنست موجب شود علاقمندان از خود بپرسند كدام مدل را باید خریداری كنند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سایت یاهو فاینانس در گزارشی به بررسی مدلهای سری ۱۲ آیفون اپل و اطلاعات مفید مربوط به آنها پرداخته است. آیفون ۱۲ مینی برای کسانی که گوشی کوچک می پسندند، آیفون ۱۲ برای کسانی که صفحه بزرگ بدون یک قیمت بالاتر می خواهند، آیفون ۱۲ پرو برای کسانی که یک سیستم دوربین بهتر می خواهند، مناسب می باشد در صورتیکه آیفون ۱۲ پرو مکس برای کسانی مناسب می باشد که همه این گزینه ها را یکجا می خواهند و در عین حال حاضرند پول بالاتری بپردازند.

آیفون ۱۲ مینی: گوشی مناسب طرفداران گوشی های کوچکآیفون ۱۲ مینی اپل با قیمتی که از ۶۹۹ دلار آغاز می شود، یک گوشی قدرتمند در اندازه کوچک است. این گوشی از پردازنده A۱۴Bionic که در این سری به کار رفته، بهره مند است. صفحه نمایش آیفون ۱۲ مینی ۵.۴ اینچ است که در مقایسه با صفحه ۴.۷ اینچی مدل SE بزرگتر است.

اپل موفق شده است این کار را با امتداد دادن صفحه نمایش تا لبه گوشی و حذف دکمه سنتی هوم همانند نسلهای قبلی آیفون انجام دهد. صفحه نمایش بزرگتر آیفون ۱۲ مینی به مفهوم آنست که کاربر می تواند در مقایسه با مدل SE محتوای بیشتری در صفحه گوشی خود مشاهده کند. همین طور نوع صفحه نمایش آیفون ۱۲ مینی سوپر رتینا XDR است که مشابه صفحات نمایش بکار رفته در ساخت مدلهای دیگر سری ۱۲ آیفون است.

از نظر وزنی، آیفون ۱۲ مینی با ۴.۷۶ اونس، سبکتر از مدلهای دیگری سری ۱۲ آیفون و حتی SE است. این سبکی وزن در زمان نگه داشتن گوشی در دست یا حمل آن به آسانی ملموس است و محبوب کاربرانی خواهد بود که یک گوشی کامپکت را می پسندند.

آیفون ۱۲ مینی همین طور همان دوربینی را دارد که در آیفون ۱۲ استاندارد بکار رفته است و لنزهای دارای زاویه دید گسترده و فوق عریض و حالت شب اپل را دارد و به کاربر امکان می دهد تصاویر کیفیت بالا را در وضعیت نور ضعیف ثبت کند.حافظه این مدل از ۶۴ گیگابایت آغاز می شود و قابل ارتقا به ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت است و مانند همه مدلهای دیگری سری ۱۲ به فناوری ۵G مجهز است با این وجود به سبب این که شبکه های ۵G همچنان در دست توسعه قرار دارند، احیانا سرعت بالاتر از ۴G LTE فعلی را نمی توان انتظار داشت.

بعلاوه مدل مینی شیشه سرامیک شیلد دارد که بگفته اپل، چهار برابر دوام بیشتری از صفحه نمایش آیفون ۱۱ دارد و همین طور دارای قابلیت شارژ بی سیم مگ سیف است.

اما مدل مینی باطری کوچکتری در مقایسه با مدلهای بزرگ سری ۱۲ دارد و تست آن نشان میدهد که شارژ باطری مینی بعد از نمایش حدود ۱۲ ساعت ویدیو و دریافت همزمان پیام، به ۱۳ درصد می رسد. مطمئنا این عملکرد چشم گیر است اما ممکنست مطلوب آن دسته از افرادی که خواهان شارژ باطری طولانیتری هستند، نباشد.

آیفون ۱۲: مناسب کسانی که گوشی بزرگتر بدون قیمت بالاتر می خواهند

آیفون ۱۲ که با قیمت ۷۹۹ دلار آغاز می شود، مدل استاندارد سری ۱۲ است. این مدل به کوچکی مینی نیست اما به بزرگی مکس هم نیست. همه قابلیتهای مدل پرو را ندارد و به همان اندازه هم گران نیست.

صفحه نمایش ۶.۱ اینچی سوپر رتینا XDR امکان مشاهده محتوای بیشتری را در مقایسه با مدل مینی فراهم می آورد و از نظر سایز گوشی، یک مدل استاندارد برای بیشتر کاربران بشمار می رود.

آیفون ۱۲ مانند مینی یک بدنه آلومینیومی دارد و در ساخت صفحه نمایش آن شیشه سرامیک شیلد اپل استفاده شده است. همین طور پردازنده آن A۱۴Bionic است و با ظرفیت حافظه ۶۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایت و ۲۵۶ گیگابایت مشابه مینی عرضه می شود. دوربینهای بکار رفته در این مدل و کیفیت عکسبرداری آنها مشابه مینی است و شارژر بی سیم مگ سیف و اتصال ۵G دارد.تنها تفاوت بزرگ میان مینی و آیفون ۱۲ اندازه گوشی است. این به مفهوم آنست که عمر باتری آیفون ۱۲ اندکی بیشتر است. بدین سبب برای کسانی که اندازه استاندارد گوشی را بدون قابلیتهای اضافی پرو و پرو مکس می پسندند، گزینه مناسبی است.

آیفون ۱۲ پرو: مناسب کسانی که خواهان قابلیتهای بیشتر در یک گوشی با اندازه استاندارد هستندآیفون ۱۲ پرو با قیمتی که از ۹۹۹ دلار آغاز می شود، هم اندازه آیفون ۱۲ است اما از نظر قابلیت، برتریهایی دارد که در رابطه با مدل پرو اپل بوده است. برای شروع، بدنه آیفون ۱۲ پرو از فولاد ضد زنگ است در صورتیکه بدنه مینی و آیفون ۱۲ از آلومینیوم است.

آیفون ۱۲ پرو هم اندازه آیفون ۱۲ است اما کمی سنگینتر است. پردازنده A۱۴Bionic، شارژر بی سیم مگ سیف، اتصال ۵G و شیشه سرامیک شیلد اپل از دیگر خاصیتهای مشترک میان این سه مدل هستند.اما آیفون ۱۲ پرو دوربین شایان توجه تر و گزینه های حافظه بیشتری را عرضه می کند. بااینکه لنزهای دوربین آیفون ۱۲ پرو مشابه دو مدل قبلی است اما لنز دوربین تله فوتوی سومی هم دارد که اجازه می دهد زوم دو ایکس روی سوژه داشته باشید و عکسای کلوزآپ بهتری بگیرید.

اوپتیکال زوم به دیجیتال زوم قابل ترجیح است برای اینکه اوپتیکال زوم از لنزهای واقعی برای زوم کردن روی سوژه استفاده می نماید نه خاصیتهای نرم افزاری که موجب تولید یک تصویر تار می شود. همین طور سنسور LiDAR اپل اجازه می دهد تلفن فاصله دقیق با سوژه را اندازه گرفته و فوکوس روی سوژه سریعتر از تنظیمات مدلهای مینی و استاندارد آیفون باشد و عکسی که گرفته می شود وضوح بیشتری داشته باشد.

مدل پرو با حافظه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می شود.

آیفون ۱۲ پرو مکس: برای کاربرانی که همه قابلیتها را یکجا می خواهندآیفون ۱۲ پرو مکس مدل نهایی سری ۱۲ آیفون است که قیمت آن از ۱۰۹۹ دلار آغاز می شود. این مدل بزرگترین صفحه نمایش را در بین مدلهای این گوشی دارد که به ۶.۷ اینچ می رسد و پنل آن همان سوپر رتینا XDR و شیشه سرامیک شیلد اما در اندازه بزرگتر است.

این مدل به سبب صفحه نمایش بزرگش گزینه عالی برای تماشای ویدیو و مطالعه است.

بدنه آیفون ۱۲ پرو مکس از فولاد ضد زنگ است و قابلیتهای مشابه مدلهای دیگری سری ۱۲ شامل شارژر بی سیم مگ سیف و اتصال ۵G را دارد.با این حال دوربین پرو مکس بهبود بیشتری نسبت به مدل استاندارد پرو نشان میدهد. سنسور تصویر ۴۷ درصد بزرگتر در پرو مکس به مفهوم آنست که گوشی نور بیشتری در تنظیمات عادی و نور کم دریافت می کند و رنگها زنده تر و واضحتر هستند.

پرو مکس یک زوم تله فوتوی ۲.۵ ایکس در مقایسه با زوم ۲ ایکس ۱۲ پرو دارد. شاید تفاوت چندانی به نظر نمی رسد اما در وضعیت عکسبرداری عادی کاملا متفاوت می باشد و سوژه را بدون تار کردن یا مصنوعی کردن عکس، نزدیکتر می کند.

مدل پرو با حافظه ۱۲۸، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت عرضه می شود.

منبع:

1399/09/04
11:52:03
5.0 / 5
1333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد