دعوت از شركتها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم

دعوت از شركتها برای توسعه سامانه زیرنویس خودكار فیلم

توسعه دهندگان: بمنظور بهره گیری بیشتر افراد ناشنوا یا كم شنوا از فیلم های آموزشی فراخوانی برای كمك به توسعه و تولید سامانه های زیرنویس خودكار برای این نوع فیلم ها به زبان فارسی منتشر گردید.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، با شیوع بیماری ناشی از کرونا در ایران و تغییر شیوه آموزشی کشور به مدل آنلاین و برخط، این سبک از آموزش برای افراد دارای معلولیت های ناشنوایی، کم شنوایی مشکل است و این افراد از فهم برخی مطالب ارائه شده بازمی مانند.
با توجه به این که ناشنوایان، کم شنوایان و افراد دارای ناتوانی های جسمی و ذهنی نمی توانند از فیلم های آموزشی به خوبی استفاده کنند، فراخوانی توسط ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجتیال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری منتشر گردید تا ایجاد سامانه زیرنویس خودکار فیلم های آموزشی فارسی با کمک خلاقان و صاحبان ایده امکان سنجی شود.
یکی از پیچیدگی های طراحی این سامانه، بازشناسی گفتار محاوره ای فارسی است. چون بیان افرادی که در این برنامه ها، آموزش می دهند معمولا به صورت گفتار محاوره ای است، بنا بر این باید این سامانه ها توانایی تبدیل گفتار محاوره ای به زیرنویس را داشته باشند.
برمبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری هم برای توسعه سامانه زیرنویس خودکار فیلم های آموزشی فراخوانی منتشر و اعلام نموده است از طرح های فناورانه تولید این سامانه در قالب اعطاء تسهیلات بلاعوض و وام حمایت می کند. همه علاقه مندان و صاحبان ایده می توانند تا اختتام آبان ماه سال جاری نسبت به ارسال طرح های پیشنهادی خود اقدام نمایند.
منبع:

1399/08/21
22:21:38
5.0 / 5
1360
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , برنامه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد