تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی

تایید حمله سایبری به دو سازمان دولتی

به گزارش توسعه دهندگان مركز ماهر اعلام نمود رخداد حمله مهم سایبری، مربوط به دو سازمان دولتی بوده كه مراجع مسوول در حال رسیدگی به مبحث هستند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، در ساعات گذشته، اخباری در خصوص حملات سایبری به سازمان های دولتی منتشر گردید و اینکه این حملات به زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری برخی سازمان ها صورت گرفته است. پیرو این اخبار منتشرشده، مرکز ماهر (مدیریت امداد و هماهنگی رخدادهای کامپیوتر ای)، اطلاعیه ای منتشر نمود. در این اطلاعیه آمده است: رخداد حمله مهم سایبری، صرفاً مربوط به دو سازمان دولتی بوده که مراجع مسوول در حال رسیدگی به مبحث هستند و مرکز ماهر هم بعنوان پشتیبان آماده کمک ها و امدادهای احتمالی مورد نیاز است.
بر مبنای برخی تحلیل ها و براوردهای فنی، هشدارهای پیشگیرانه برای مسئولین و کارشناسان دولتی در سطح ملی صادر شد که به هیچ وجه به معنای وجود حمله نبوده است. همینطور برخی دستگاه های دولتی بر مبنای برداشت یا تحلیل خود بعد از دریافت هشدارها مبادرت به قطع موقت برخی خدمات و انجام تست های فنی کردند که به علت احتیاط صورت گرفته است. با اینکه از نظر مرکز ماهر این اقدام ضرورتی نداشت.
مرکز ماهر اعلام نموده با وجود شایعات مطرح شده در فضای مجازی و برخی رسانه ها، شواهدی از حمله گسترده به دستگاه های مختلف دولتی تا این لحظه مشاهده نشده است. بخش مهمی از این فعالیت و فعالیتهای مشابه با همکاری تنگاتنگ مراکز آپا سطح کشور انجام می شود که قابل تقدیر و برای مرکز ماهر بسیار کلیدی است. ازاین رو برخلاف وجود برخی تنگناهای بودجه ای که برای این مراکز پرارزش به وجود آمده است، حمایت ها و همکاریهای مرکز ماهر وزارت ارتباطات با مراکز آپا همچنان استمرار دارد و هرگونه قطع همکاری با مراکز فوق قویا تکذیب می شود. مرکز ماهر از هرگونه انتقاد و پیشنهاد کارشناسان جهت بهبود و ارتقاء عملکرد خود استقبال می کند.1399/07/24
11:20:13
5.0 / 5
1957
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد