توسعه دهندگان

زیست بوم فناوری های نسل پنجم مخابراتی تكمیل می شود

زیست بوم فناوری های نسل پنجم مخابراتی تكمیل می شود

به گزارش توسعه دهندگان تفاهم نامه سه جانبه برای تسهیل و پشتیبانی از تجاری سازی فناوری های نسل پنجم مخابراتی به امضا رسید.


به گزارش ایسنا، تفاهم نامه ای میان ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و شرکت ارتباطات سیار ایران با هدف ایجاد سازوکارهای پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان در امر تحقیق، توسعه، تولید و تجاری سازی محصولات و خدمات این حوزه به امضا رسید.
«ایجاد زیرساخت ها و نهادهای پشتیبان شکل گیری و توسعه شرکت های دانش بنیان در فناوری های مورد نیاز»، «حمایت از تجاری سازی و بومی سازی فناوری ها و نوآوری های شرکت های دانش بنیان» و «حمایت از بازارسازی و ایجاد تقاضا برای تجهیزات و فناوری های مورد نظر» از دیگر اهدافی است که برای این تفاهم نامه تعریف شده است.
ستاد توسعه فناوری های اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری متعهد شده است که در شناسایی فناوری های مهم و قابل بومی سازی فناوری های نسل پنجم شبکه ارتباطات سیار، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در کاربردهای حمل و نقل، سلامت دیجیتال، صنعت و معدن دیجیتال و کشاورزی و انرژی مشارکت کند.
همینطور ستاد تعهد داده است که تسهیلات مالی برای کنسرسیوم ارزیابی شده و منتخب برای بومی سازی فناوری های منتخب را تأمین کند و با نهادهای دولتی مرتبط برای پیشگیری از واردات این فناوری ها برای بومی سازی مذاکراتی داشته باشد.
از تعهدات شرکت ارتباطات سیار ایران هم می توان به مشارکت در شناسایی فناوری های مهم و قابل بومی سازی فناوری های نسل پنجم شبکه ارتباطات سیار، اینترنت اشیا و هوش مصنوعی در کاربردهای حمل و نقل، خودروی متصل، شهر هوشمند، سلامت دیجیتال، صنعت و معدن دیجیتال و کشاورزی و انرژی اشاره نمود.
بر مبنای اعلام معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، وزارت ارتباطات و اطلاعات هم تلاش می کند استفاده از ظرفیت های وزارت‎خانه برای تنظیم پیشنهاد قوانین و آئین نامه های مرتبط و پیگیری تصویب آن، هماهنگی با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی برای تخصیص فرکانس و سایر موضوعات در رابطه با رگولاتوری و غیره را تسهیل کند.
منبع:

1399/07/09
09:11:01
5.0 / 5
1582
تگهای خبر: اینترنت , بازار , توسعه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد