توسعه دهندگان

اینترنت كدام سایت ها برای دانشجویان مجانی است؟

اینترنت كدام سایت ها برای دانشجویان مجانی است؟

به گزارش توسعه دهندگان اینترنت مجانی دانشگاهی محدود به سایت های آموزشی می شود كه وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراكز حوزوی به وزارت ارتباطات اعلام نموده باشند و این در شرایطی است كه خیلی از دانشگاه ها از نرم افزارهای دیگری برای آموزش آنلاین استفاده می نمایند و این مورد هزینه های زیادی برای دانشجویان دارد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، بعد از تصمیم به برگزاری کلاس های دانشگاه ها به صورت مجازی به علت گسترش ویروس کرونا در کشور، یکی از مسائل اصلی، دسترسی دانشجویان به اینترنت اعلام گردید و اینکه مشکل اصلی که برای آموزش مجازی دانشجویان، بحث تهیه اینترنت و هزینه بر بودن آن است، بنابراین دانشجویان خواهان مجانی شدن حجم اینترنت مصرفی کلاس های مجازی شدند و وزارت ارتباطات وعده هایی را در جهت رایگان شدن اینترنت آموزش مجازی داد.
البته در حالیکه بعضی از دانشجویان از مجانی نبودن اینترنت خود هنگام حضور در سایت های دانشگاهی گله داشتند، اعلام گردید که تنها آی پی هایی که توسط دانشگاه ها اعلام شده، مجانی است و از سویی حسین فلاح جوشقانی -رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- هم اعلام نمود: برای مجانی کردن اینترنت دانشگاهی، فهرستی از دانشگاه ها و وزارت علوم، وزارت بهداشت و مراکز حوزوی گرفتیم که امکان دارد شامل همه دانشگاه های کشور نباشد. این فهرست شامل آدرس سایت های آموزشی است که امکان آموزش آنلاین را داشته باشد.
وی همینطور درباره کم شدن حجم اینترنت به علت تغییر آی پی توضیح داد: اگر هنگام استفاده از خدمات آنلاین دانشگاه آی پی عوض می شود و این آی پی در فهرست نیست، ما کاری نمی توانیم نماییم. از طرفی ما ترافیک دانشجویان را مجانی نکردیم، بلکه دسترسی به سایت های دانشگاهی را مجانی کردیم. دانشجویان امکان دارد با این اینترنت به سایت های دیگری هم رجوع کنند که ترافیک اینها مجانی نیست و از حجم اینترنت آنها کم می کند.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- هم چندی قبل درباره نرم افزار ادوب کانکت برای کلاس آنلاین دانشجویان و هزینه این نرم افزار اظهار نمود: هر دانشگاه برای خودش سرور ادوب کانکت اختصاصی دارد و لازم است آدرس سرور دانشگاه، از راه وزارت علوم برای ما ارسال شود تا آنرا مجانی نماییم. در حال بررسی هستیم تا استفاده از اسکای روم را کاملا مجانی نماییم.1399/07/05
13:59:16
5.0 / 5
1617
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد