در تازه ترین اظهارنظرها اعلام شد؛

مخالفت آمریكا و چین با نحوه خرید تیك تاك توسط اوراكل

مخالفت آمریكا و چین با نحوه خرید تیك تاك توسط اوراكل

در شرایطی كه دولت آمریكا می گوید مدل تجاری خرید تیك تاك توسط اوراكل دغدغه های امنیت ملی آنرا برطرف نمی كند، مقامات چینی هم نگرانی های دیگری را مطرح كرده اند.



به گزارش توسعه دهندگان به نقل از آسین ایج، مقامات آمریکایی می گویند نحوه خرید تیک تاک توسط اوراکل را بررسی می کنند تا مشخص شود این معامله چگونه باید تنظیم شود تا نگرانی های مربوط به حفظ امنیت ملی آمریکا رفع گردد.
تیک تاک با صدور اطلاعیه ای دراین زمینه گفته است ما پیشنهاد خود دراین زمینه را به وزارت خزانه داری آمریکا ارائه کرده ایم و معتقدیم بدین شیوه نگرانی های امنیتی کاخ سفید رفع می شود. تیک تاک در آمریکا بیش از ۱۰۰ میلیون کاربر دارد.
استیون منوچین وزیر خزانه داری آمریکا در مصاحبه روز گذشته خود با شبکه سی ان بی سی در این مورد گفته است: برمبنای پیشنهاد تیک تاک اوراکل بعنوان شریک تجاری معتمد توصیف شده است. ما باید مطمئن شویم که نحوه این همکاری امنیت آمریکا را تضمین می نماید و به همین دلیل ظرف چند روز آینده در مورد مسائل فنی با اوراکل مذاکره می نماییم.
در شرایطی که طرف آمریکایی در مورد خرید تیک تاک توسط اوراکل ابهاماتی دارد، رسانه های دولتی چینی همچون سی جی تی ان به نقل از برخی مقامات این کشور که نامشان را فاش نکرده اند، مدعی شده اند بایت دانس قصد فروش تیک تاک را به اوراکل بر اساس شرایط مد نظر طرف آمریکایی ندارد و باید در جزئیات تجاری و فنی این قرارداد تغییراتی ایجاد شود. در این مورد جزئیات بیشتری در رسانه ها مطرح نشده است. اما بنظر می رسد استفاده اوراکل از عنوان شریک تجاری معتمد تیک تاک برای هر دو طرف آمریکایی و چینی ابهامات حقوقی و فنی به وجود آورده است.

1399/06/28
20:11:35
5.0 / 5
1597
تگهای خبر: آمریكا , حقوق , خرید , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد