توسعه دهندگان

افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس

افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس

توسعه دهندگان: معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس واقع در جزیره قشم آگاهی داد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات، حمید فتاحی، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت از افتتاح مسیر دوم فیبرنوری دریایی جزایر خلیج فارس واقع در جزیره قشم در روز چهارشنبه، با هزینه ای بیش از ۳۲۰ میلیارد ریال آگاهی داد و اظهار داشت: در سند معماری شبکه ملی اطلاعات، پایداری ارتباطات و اتصال جزایر خلیج فارس بعنوان پاره های تن سرزمین مدنظر قرارگرفته است.
وی با اشاره به اهمیت پایداری شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد: در فاز اول، اجرای مسیر دوم فیبر نوری دریایی برای جزایر کیش، قشم و خارک طراحی و راه اندازی می شود. برای اولین بار، این پروژه با توان داخلی در دریا اجرا می شود.
به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، کابل های مدرن از فناوری فیبر نوری برای انتقال دیتای دیجیتال استفاده می نمایند که شامل تلفن، اینترنت و ترافیک داده های خصوصی است. نخستین فیبر نوری دریایی ایران، در سال ۱۳۹۲ توسط یک شرکت ایرانی و با مالکیت ایرانی در آب های بین الملل بهره برداری شد با این هدف که توانایی کشور را در حوزه تبادل ترافیکی افزایش دهد.
قبل از این، آذری جهرمی درباره قطعی های اینترنت گفته بود: در ابتدای شروع به کار فعالیت من، ۷۰ درصد اینترنت کشور از جنوب و روی فیبر نوری تامین می شد. طبیعتا اگر این فیبر نوری دریایی خوب دفن نشده باشد بر اثر لرزش ها و لنگر انداختن کشتی قطع می شود و حداقل زمانی که لازم است نقطه یابی و وصل شود، حداقل دو روز است که کشور مبتلا به اختلال می شد. یکی از کارهایی که بنده در زیرساخت انجام دادم این بود که چگالی توزیع اینترنت از سطح دریا را به سمت مرزهای شمالی بردم، که از آنجا بیشتر درخواست های ما به سمت اروپا می رود و کیفیت بهتری دارد. حالا اگر هم از دو مسیر گرفتار قطعی شویم مردم احساس نمی کنند.
منبع:

1399/06/24
13:49:20
5.0 / 5
1742
تگهای خبر: اینترنت , دیجیتال , شبكه , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد