توسعه دهندگان

چطور می توان فروشگاه اینترنتی معتبر را تشخیص داد؟

چطور می توان فروشگاه اینترنتی معتبر را تشخیص داد؟

توسعه دهندگان: مهم ترین عنصر در ارزیابی اعتبار هر فروشگاه اینترنتی، داشتن نماد اعتماد الكترونیك است و البته خریداران نیز باید با جست وجو در لیست وب سایت های مورد تایید، از صحت «نماد اعتماد الكترونیكی» به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل كنند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، یکی از اقدامات کلاهبرداران این است که با راه اندازی سایت های جعلی که شبیه به سایت های اصلی است، به ربودن اطلاعات افراد، اغلب برای سوءاستفاده های مالی اقدام می کنند. در این شیوه که اصطلاحاً به فیشینگ مشهور است، بوسیله اطلاعات واردشده توسط کاربران در صفحات جعلی، حساب های بانکی قربانیان خالی می شود. بنا بر این است که کاربران هنگام مراجعه به سایت ها برای خرید باید به وجود نماد اعتماد الکترونیکی دقت کنند.
از طرفی مردم هنگام خرید بوسیله اینترنت با اطمینان از این که سایت ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند کرد و حقوق مصرف کنندگان را به رسمیت می شناسند، مبادرت به خرید می کنند. خریداران باید با جست وجو در فهرست وب سایت های مورد تایید، از صحت «نماد اعتماد الکترونیکی» به نمایش درآمده در وب سایت ها اطمینان حاصل کنند.
پلیس فتا نیز به این مساله اشاره می کند که مهم ترین عنصر در ارزیابی اعتبار هر فروشگاه اینترنتی داشتن نماد اعتماد الکترونیک است. نماد الکترونیک فقط به فروشگاه های حقیقی یا حقوقی اعطاء می شود که توسط سیستم های دولتی ازجمله مرکز توسعه تجارت الکترونیک، کسب وکار آنها تائید شده باشد. معمولاً فروشگاه هایی که نماد اعتماد الکترونیک دارند لوگوی نماد را در صفحه اصلی قرار می دهند تا همه بتوانند آنها را بررسی نمایند.
جهت بررسی کافی است روی لوگو نماد الکترونیک کلیک کنید تا به صورت Popup باز شود و اطلاعات صاحب امتیاز را به شما نمایش دهد. روش دیگری که می توانید با آن نماد الکترونیک یک فروشگاه اینترنتی را بررسی کنید، ورود به سایت enamad.ir و کلیک روی گزینه استعلام است، بعد از کلیک روی استعلام صفحه ای به صورت Popup باز می شود و از شما آدرس دامنه سایت را درخواست می کند. کافی است آدرس دامنه فروشگاه موردنظر خود را در آن وارد کنید تا بعد از کلیک روی جست وجو، اطلاعات مربوط به صاحب امتیاز آن فروشگاه برای شما مشخص شود.
منبع:

1399/06/10
10:50:11
5.0 / 5
1850
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد