انصراف انگلیس از دریافت مالیات فیسبوك

انصراف انگلیس از دریافت مالیات فیسبوك

توسعه دهندگان: انگلیس از طرح دریافت مالیات از شركتهای فناوری آمریكایی نظیر گوگل و فیسبوك به سبب نگرانی از لطمه دیدن توافق تجاری با آمریكا صرفنظر كرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، روزنامه "میل آن ساندی" در گزارشی نوشت: ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس می خواهد مالیات بر شرکتهای فناوری نظیر فیسبوک و گوگل را حذف کند برای اینکه طرح مذکور عایدی چندانی به همراه ندارد و ممکنست به کوشش برای توافق تجاری با آمریکا لطمه بزند.

انگلیس بعد از پیشرفت آهسته مذاکرات جهانی درباب نحوه دریافت مالیات از غولهای فناوری که خیلی از آنها آمریکایی هستند، در آوریل مالیات خدمات دیجیتالی را معرفی نمود.

انتظار می رود این مالیات حدود ۵۰۰ میلیون پوند معادل ۶۵۴ میلیون دلار در هر سال برای فاینانس عمومی انگلیس درآمد به همراه داشته باشد. اما این رقم تنها قسمتی از ۲۰۰ میلیارد پوند بدهی است که انگلیس از زمان آغاز شیوع پاندمی کووید ۱۹ به بار آورده است.

مالیات مذکور ممکنست مانع توافق تجاری دوجانبه پسا بریگزیت میان انگلیس و آمریکا شود. فرانسه و کشورهای دیگر هم مالیاتهای مشابهی را وضع کرده اند یا در نظر دارند وضع کنند.

بر اساس گزارش رویترز، روزنامه "میل آن ساندی" به نقل از نماینده وزارت دارایی انگلیس نوشت: ما روشن کرده ایم که این یک مالیات موقت است و بمحض این که راهکار جهانی مناسبی وجود داشته باشد، حذف خواهد شد و ما سرگرم همکاری با شرکای بین المللی خود برای رسیدن به چنین هدفی هستیم.

منبع:

1399/06/04
19:01:04
5.0 / 5
1766
تگهای خبر: آمریكا , خدمات , دیجیتال , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد