توسعه دهندگان
جریمه ۹ هزار دلاری در صورت عدم اجرای قانون؛

برزیل استخراج داده های کاربران را توسط متا منع کرد

برزیل استخراج داده های کاربران را توسط متا منع کرد

توسعه دهندگان: برزیل، شرکت متا را از استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در پست های عمومی برای آموزش هوش مصنوعی مولد منع کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، آژانس ملی صیانت از داده های برزیل (ANPD) سیاست جدید حفظ حریم خصوصی متا را که به آن اجازه می دهد مدلهای هوش مصنوعی را بر طبق پست های کاربرانش آموزش دهد، به حالت تعلیق در می آورد. یکی از سخنگویان متا نیز گفته است که این شرکت «از این تصمیم ناامید شده است» و افزود که رویکرد آنها با قوانین حریم خصوصی این کشور مطابقت دارد.
متا بازار قابل توجهی در برزیل داشته و ۱۰۲ میلیون کاربر فیس بوک و بیش از ۱۱۳ میلیون کاربر اینستاگرام از این کشور آمریکای جنوبی هستند. این شرکت نیز نسبت به این درخواست و ممنوعیت واکنش نشان داده و گفته است: این یک گام به عقب برای نوآوری، رقابت در توسعه هوش مصنوعی و تأخیر بیشتر در رساندن مزایای هوش مصنوعی به مردم برزیل است.
متا ۵ روز کاری مهلت دارد تا علاوه بر اصلاح خط مشی حفظ حریم خصوصی خود، استفاده از اطلاعات شخصی کاربران در پست های عمومی برای آموزش هوش مصنوعی مولد را متوقف نماید. در صورت عدم رعایت این قانون، این شرکت روزانه ۵۰ هزار رئال برزیل (حدود ۹ هزار دلار) جریمه می شود.
پیش از این، کمیسیون صیانت از داده های ایرلند (DPC) نیز درخواستی را از سایر نهادهای اروپایی به متا ارسال کرد و از این شرکت خواست آموزش مدلهای زبانی بزرگ را با بهره گیری از داده های کاربران، متوقف نماید.
متا نیز استدلال کرد که بدون داده های کاربران اتحادیه اروپا، تنها می تواند به آنها تجربه ای درجه دو عرضه نماید. بگفته این شرکت، مدلهای هوش مصنوعی باید با زبان های مهم هر منطقه، فرهنگ یا موضوعات پرطرفدار آموزش ببینند، در غیراین صورت، عرضه ابزارهای هوش مصنوعی با تأخیر مواجه می شود.

1403/04/19
15:11:29
5.0 / 5
131
تگهای خبر: آمریكا , آموزش , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار


pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد