چند راه موثر برای افزایش عمر تلفن همراه

چند راه موثر برای افزایش عمر تلفن همراه

توسعه دهندگان: استفاده از قاب گوشی مناسب، به روز رسانی و حذف برنامه ها و تمیز نگه داشتن صفحه نمایش تعدادی از روش هایی است که می تواند در افزایش طول عمر تلفن همراه موثر باشد.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، ارتقای هر ساله گوشی به تازه ترین و بهترین مدل هوشمند عالی به نظر می آید، اما این کار چندان ارزان نیست و شاید بهتر است روش هایی را یاد بگیریم که عمر تلفن همراه خودرا افزایش دهیم، بدین سبب دانستن چند راه ساده در مدت زمان طولانی سبب افزایش صرفه جویی در هزینه ها می شود. نکته قابل توجه این است برای انجام و افزایش عمر تلفن همراه خود به دانش فنی نیازی نیست و تنها با پیروی راه کارهای گفته می توان برای سالهای خیلی از موبایل خود استفاده کنید.
افزایش عمر گوشی با بهره گیری از قاب مناسب
انتخاب هوشمندانه این است که گوشی را در یک قاب محافظ بپوشانید تا از شکستن آن در صورت افتادن اجتناب ناپذیر پیشگیری کند. پرداخت هزینه تعمیرات پرهزینه صفحه نمایش یا مواجهه با یک صفحه شکسته، سبب می شود که رویای خرید یک گوشی جدید را در سر بپرورانید یا حداقل از این که در وهله اول قابی برای آن نگرفته اید، ابراز تاسف کنید.
البته نکته قابل توجه این است که نیازی نیست گران ترین قاب خریداری شود، بلکه استفاده از قاب به این معناست که موبایل شما در وضعیت بکر باقی بماند و زمانی که وقت ارتقاء فرا می رسد ارزش فروش مجدد آن بیشتر می شود.
کمک به افزایش عمر تلفن همراه با بروزرسانی برنامه ها
به جهت اینکه گوشی شما تا حد امکان سریع و بدون مشکل کار کند، بسیار اهمیت دارد که سیستم عامل و نرم افزارهایی که نصب شده را در زمان انتشار به روز کنید که می تواند مزایای خیلی از جمله رفع مشکلات امنیتی و بصورت کلی بهبود عملکرد گوشی داشته باشد. اندروید و آیفون هر دو بروزرسانی خودکار برنامه ها را ارائه می کنند که باید بطور پیش فرض فعال شوند. برای این کار می توانید با باز کردن پلی استور، بیرون کشیدن منو از سمت چپ صفحه، ضربه زدن روی تنظیمات و از انتخاب گزینه Auto-update apps، گوشی اندرویدی اطمینان حاصل کنید. اگر آیفون دارید، به تنظیمات و بخش اپ استور بروید و مطمئن شوید که گزینه App Updates در وضعیت On قرار دارد. با این وجود، این خاصیت در حالت کم مصرف کار نخواهد کرد.
برای بروزرسانی های سیستم در تلفن اندروید، می توانید با باز کردن برنامه تنظیمات و جست وجوی «به روزرسانی نرم افزار»، بروزرسانی ها را بررسی کنید یا می توانید منتظر بمانید تا تلفن تان به شما هشدار دهد که بروزرسانی درحال تعلیق است و سپس دستورات را دنبال کنید. گوگل حدودا اول هر ماه بروزرسانی های امنیتی اندروید را منتشر می کند، بدین سبب بررسی در اواسط ماه به جهت اینکه ببینید آیا گوشی شما بروزرسانی دارد یا خیر، عادت بدی نیست.
همین طور دارندگان گوشی آیفون این امکان را دارند که به گوشی خود اجازه دهند بروزرسانی های جدید را بصورت خودکار نصب کنند؛ البته نگران نباشید، گوشی شما دقیقا بعد از انتشار بروزرسانی ها، آنها را دانلود و نصب نمی کند بلکه یک یا دو روز بعد از اتمام به روزرسانی، آنها را دانلود کرده و سپس پروسه نصب را برای دفعه بعد که یک شبه شارژ می شود برنامه ریزی می کند. برای نصب بروزرسانی یا روشن کردن بروزرسانی های خودکار لازم است به بخش تنظیمات> عمومی> بروزرسانی نرم افزار بروید؛ اگر بروزرسانی در دسترس می باشد، برای نصب آن دستورات را دنبال کنید اگر نه، بر روی بروزرسانی های خودکار ضربه بزنید تا آنرا روشن یا خاموش کنید.
خودداری از گرم شدن بیش از اندازه باتری گوشی
روایت های گوناگونی در حوزه باتری گوشی و سالم نگه داشتن آن وجود دارد؛ برای مثال شارژ سریع به باتری لطمه نمی زند اما این که اجازه دهید تلفن شما بطور کامل تخلیه شود و به صفر برسد ممکنست لطمه زا باشد.
بدین سبب تا حد ممکن سفارش می شود از قرار دادن تلفن همراه خود که ممکنست باتری بیش از اندازه گرم شود اجتناب کنید. اگر گوشی بیش از اندازه داغ شود خود به خود خاموش می شود، اما این اتفاق به باتری فشار وارد میکند که می تواند طول عمر گوشی را کم کند. از روزی که گوشی خودرا از جعبه خارج می کنید، مراقبت از باتری گوشی خودرا شروع کنید و زمانی که باتری شما هنوز یک یا دو سال پس از خرید، همچنان شارژ نگه داشته باشد، نتیجه را مشاهده می کنید.
کمک به احیای گوشی با حذف برنامه ها
تلفن همراه حافظه و فضای ذخیره سازی محدود دارد بدین سبب به حداقل رساندن تعداد برنامه های استفاده نشده موضوع مهمی است. حذف پیوسته برنامه هایی که از گوشی خود استفاده نمی کنید موجب صرفه جویی در فضای ذخیره سازی می شود، از اجرای برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کرده و از منابع باارزش استفاده می نماید و موجب می شود عمر تلفن شما دیرتر به اتمام برسد. برای این اقدام لازم است از کشوی برنامه یا صفحه اصلی خود عبور کنید و همه برنامه هایی را که در مقطعی بهر دلیلی نصب کرده اید، اما هیچ گاه استفاده نکرده اید، حذف کنید. حذف برنامه ها در آیفون آسان است، فقط کافیست آنرا برای مدتی نگه دارید تا برنامه انتخاب گردد آنگاه یک منوی کشویی از نماد برنامه خواهید دید سپس فقط Remove App را انتخاب کنید، پس از این اقدام این گزینه را خواهید داشت که برنامه را از تلفن خود حذف کرده یا فقط آنرا از صفحه اصلی حذف کنید.
کاربران اندروید چند گزینه دیگر دارند اما می توانند رویکرد مشابهی را دنبال کنند: با فشار طولانی، «i» را که برای اطلاعات برنامه نشان داده می شود انتخاب و سپس Uninstall را انتخاب کنید.
علاوه بر موارد گفته شده تمیز نگه داشتن صفحه نمایش و پورت ها هم می تواند در افزایش عمر تلفن همراه موثر باشد. استفاده از تلفن همراهی که پر از چربی و کثیف است، کاری نیست که هیچ یک از ما بخواهیم انجام دهیم؛ اما اگر صفحه تلفنی تمیز و براق باشد، همه ما نسبت به آن احساس خوبی خواهیم داشت به ویژه اگر به این معنا باشد که گرد و غبار مانع عملکرد آن نمی شود؛ حتی اگر از کیس استفاده می کنید، بهتر است هر چند وقت یک دفعه چند دقیقه وقت بگذارید تا هرگونه پرز یا کثیفی در درگاه شارژ، قسمت میکروفون، مشبک بلندگو و جک هدفون را تمیز کنید.
همین طور داشتن یک نسخه پشتیبان از اطلاعات گوشی شما هیچ کمکی به افزایش عمر گوشی نمی کند، اما به این معنا است که وقتی زمان خداحافظی با تلفن شما فرا می رسد، تمام مخاطبین، عکس ها، فیلم ها و تنظیمات سفارشی شما آماده جابه جایی هستند و دیگر مجبور نیستید باردیگر از ابتدا شروع کنید.
کاربرانی که آیفون دارند، با باز کردن برنامه تنظیمات، بررسی نمایند که پشتیبان گیری آی کلاود روشن باشد. سپس روی iCloud > iCloud Backup ضربه بزنند و مطمئن شوند که سوئیچ در موقعیت روشن است. این پروسه برای دارندگان اندروید برمبنای سازنده دستگاه متفاوت می باشد، اما بطور کلی، می توانند تنظیمات را باز کنند و سپس به Google > Backup بروند. تعدادی از سازندگان دستگاه، مانند سامسونگ، خدمات پشتیبان گیری خودرا علاوه بر خدمات گوگل ارائه می دهند؛ ساده ترین راه برای یافتن سرویس پشتیبان گیری خودکار ابری دستگاه این است که برنامه تنظیمات را باز کرده و از کادر جست وجو برای جست وجوی «پشتیبان گیری» بهره گیرند.
به عنوان آخرین روش می توان به تعویض باتری خراب بجای گوشی اشاره نمود. حتی اگر همه کارها را طبق دستورالعمل انجام داده باشید، ممکنست همچنان با مشکل باتری مواجه شوید که به مرور زمان از شارژ شدن خودداری می کند، در این هنگام بجای تعویض کل گوشی، می توانید باتری را تعویض کنید. اغلب اوقات این تعمیر و نگه داری ساده و مقرون به صرفه می تواند چند ماه یا حتی چند سال دیگر به عمر عملکرد گوشی شما اضافه کند. اگر بیشتر تلفن ها مثل قبل همچنان با باتری های قابل تعویض ساخته می شدند آسان تر بود اما هم اکنون، بیشتر تلفن ها با باتری های تعبیه شده عرضه می شوند که بدون جدا کردن اجزای گوشی قابل تعویض نیستند.1403/01/04
16:29:23
5.0 / 5
160
تگهای خبر: آیفون , برنامه , خدمات , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد