دسترسی به سکوهای فیلترشده چطور ممکن می شود؟

دسترسی به سکوهای فیلترشده چطور ممکن می شود؟

به گزارش توسعه دهندگان، رییس مرکز ملی فضای مجازی اظهار داشت: باتوجه به تجربه یک سال قبل که پیشرفتی در عرصه دسترسی به سکوهای فیلتر شده نداشتیم، دو راه حل جایگزین پیدا شد که با کمک ابزارهای فنی و دوستان دانش بنیان توانسته اند ساز و کاری بگذارند که قوانین و مقررات ما پیاده و در دسترس قرار بگیرد و الان در مرحله آزمایش قرار دارد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، سید محمد امین آقامیری- رییس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه یک جلسه درباره ی برنامه این مرکز برای رفع فیتر پیامرسان ها و رسانه های اجتماعی خارجی اظهار داشت: اتفاق مهمی که افتاد ما در ساز و کار قبلی خود اعلام کردیم که سکوی خارجی باید تعهد دهد اما باتوجه به تجربه یک سال قبل دراین زمینه که پیشرفتی در این زمینه نداشتیم، دو راه کار جایگزین پیدا شد.

وی اضافه کرد: سکوها یا دسترس هستند یا مارا تحریم کرده اند یا مسدود هستند. سکوهای تحریمی را قرار شد مجوز ابزارهای تحریم شکن صادر شود تا در اختیار مردم قرار بگیرد. درباره ی سکوهای مسدود شده اگر کسی به نمایندگی از آنها یا بوسیله واسطه مذارکاتی انجام دهند که قوانین و مقررات ما را رعایت نمایند در نتیجه مشخص می شود. در حال حاضر کارهایی شروع شده و بصورت شخصی یکی دو نمونه آزمایش کردم که خوب بوده است.

آقامیری در ادامه اظهار داشت: در حقیقت بوسیله سکوهای داخلی و ابزار های فنی توانسته اند سکوهای خارجی را درچارچوب مقررات در دسترس قرار دهد. چیزی که برای ما اصل است پیاده شدن قوانین و مقررات است که با کمک ابزارهای فنی و دوستان دانش بنیان توانسته اند ساز و کاری بگذارند که قوانین و مقررات ما پیاده و در دسترس قرار بگیرد و بصورت کلی درحالت آزمایش است؛ اما طبق بررسی ها سرعت و کیفیت طرح خوب بوده است.

منبع:

1403/01/01
13:47:12
5.0 / 5
172
تگهای خبر: برنامه , كیفیت , مجازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد