توسعه دهندگان

بهشت جدید ماینرهای بیت کوین چینی

بهشت جدید ماینرهای بیت کوین چینی

به گزارش توسعه دهندگان، ماینرهای بیتکوین چینی که بعد از اقدامات سرکوب گرانه پکن در دو سال قبل، از کشوری به کشور دیگر رفته اند، به شاخ آفریقا رسیدند.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، این استخراج کنندگان رمزارز بعد از تحمل ناملایمات سیاسی و اقتصادی، حالا جذب یکی از پاین ترین هزینه های برق در جهان و همینطور رفتار دولتی دوستانه شدند. اتیوپی با وجود ممنوعیت معاملات بیتکوین از سال ۲۰۲۲، اجازه داد بیتکوین در این کشور استخراج شود. این کشور آفریقایی ظرف یک دهه گذشته، روابطش را با چین تقویت کرده و شرکتهای چینی متعدد، به ساخت سد ۴.۸ میلیارد دلاری کمک کردند که ماینرها قصد دارند برق مورد نیازشان را از راه آن، تأمین کنند.

اتیوپی بعنوان یک فرصت نادر برای همه شرکت هایی ظاهر شده که ارز دیجیتال اصلی را استخراج می کنند چونکه تغییرات اقلیمی و کمبود انرژی، سبب واکنش شدید ضد صنعت ۱۶ میلیارد دلاری در سال (با توجه قیمت فعلی بیت کوین) در نقاط دیگر شده است. اما این کشور آفریقایی، جذابیت خاصی برای شرکتهای چینی دارد که زمانی بر استخراج بیتکوین تسلط داشتند، اما برای رقابت با رقبای بومی در تگزاس که قطب فعلی استخراج رمزارز است، به سختی تلاش می کنند.

با این حال، استخراج رمزارز برای شرکت ها و اتیوپی، یک ریسک پرخطر به حساب می آید. کشورهایی مانند قزاقستان و ایران در ابتدا استخراج بیتکوین را پذیرفتند، اما زمانیکه مصرف بالای این صنعت مشکل ساز شد، فعالیت این صنعت را محدود کردند. برتری چین بعنوان مرکز استخراج بیتکوین در سال ۲۰۲۱، زمانیکه دولت این فعالیت را ممنوع کرد، ناگهان به پایان رسید و دهها شرکت مجبور به خروج از چین شدند.

به گفته مدیران صنعت که مایل نبودند نامشان فاش شود، مقامات اتیوپی نسبت به جنجالی که با استخراج بیتکوین همراه می باشد، محتاط هستند. حتی پس از طریق اندازی شدن ظرفیت تولید جدید، حدودا نیمی از جمعیت این کشور بدون دسترسی به برق زندگی می کنند و این موضوع، استخراج بیتکوین را به مبحث حساسی تبدیل می کند. در عین حال، این فعالیت، منبع بالقوه سودآور درآمدهای ارزی است.

طبق برآورد شرکت عرضه دهنده خدمات ماینینگ لوکسور تکنولوژی، اتیوپی هم اکنون به یکی از دریافت کنندگان بزرگ دستگاههای استخراج بیتکوین تبدیل گشته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت انحصاری برق دولتی می گوید با ۲۱ ماینر بیتکوین قرارداد تأمین برق منعقد کرده است و همه آنها به جز دو شرکت، چینی هستند.

منبع:

1402/11/22
15:06:48
5.0 / 5
296
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد