رییس سامسونگ از اتهامات مالی تبرئه شد

رییس سامسونگ از اتهامات مالی تبرئه شد

توسعه دهندگان: دادگاهی در سئول، روز دوشنبه، لی جائه یونگ، رییس سامسونگ الکترونیکس را از اتهامات کلاهبرداری در حسابداری و دستکاری سهام در پرونده ادغام سال ۲۰۱۵ زیرمجموعه های سامسونگ، تبرئه کرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، دادستان های کره جنوبی در نوامبر گذشته، خواهان مجازات پنج سال زندان برای لی جائه یونگ شده بودند اما آقای لی، منکر ارتکاب خلاف شده و استدلال کرده بود او و مدیران دیگر، با این باور که این ادغام، به نفع سهامداران خواهد بود، عمل کرده بودند.

دادستان ها امکان دارد برای این رای غیرمنتظره، درخواست تجدیدنظر کنند. این حکم مانع از بازگشت آقای لی به زندان می شود. وی در سال ۲۰۱۷ به علت پرداخت رشوه به دوست پارک گئون هی، رئیس جمهور سابق کره جنوبی متهم شناخته شد و ۱۸ ماه از مجازات ۳۰ ماه زندان بازنگری شده را سپری نمود.

رئیس سامسونگ در سال ۲۰۲۲ مود عفو یون سوک یئول، رئیس جمهور فعلی کره جنوبی قرار گرفت و دولت اعلام نمود به او برای غلبه بر بحران اقتصادی ملی، نیاز است.

در پرونده ادغام شرکتهای سامسونگ، دادستان ها آقای لی ۵۵ ساله و سایر مدیران سابق سامسونگ را متهم کرده اند با مهندسی ادغام میان شرکت «سامسونگ سی اند تی» و «چیل اینداستریال»، قانون بازارهای سرمایه را نقض کرده اند.

پیش از این ادغام، خانواده لی و نهادهای مرتبط، شرکت چیل را تحت کنترل داشتند اما کنترل سهام «سامسونگ سی اند تی» که سهامدار بزرگ در سامسونگ الکترونیکس بود و نگین تاج گروه سامسونگ به شمار می رفت را در اختیار نداشتند.

بزرگترین شرکت کره جنوبی همچنان در مالکیت خانواده های موسس خود بوده و توسط آنها کنترل می شود و به دفعات خشم عمومی از رسوایی های مختلف آن و این حقیقت که این خانواده ها، مسئول بخش عمده موفقیت اقتصادی کره جنوبی هستند، برانگیخته شده است.

بر اساس گزارش رویترز، تا پایان سپتامبر، خانواده لی و نهادهای در رابطه با آنها، ۲۰.۷ درصد از سهام سامسونگ الکترونیکس را در اختیار داشتند.

منبع:

1402/11/17
09:10:57
5.0 / 5
297
تگهای خبر: بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد