توسعه دهندگان

آخرین اخبار از معافیت مالیاتی کسب و کارها در پلت فرم های داخلی

آخرین اخبار از معافیت مالیاتی کسب و کارها در پلت فرم های داخلی

توسعه دهندگان: به گزارش توسعه دهندگان، پشتیبانی از سکوها، پلت فرم ها و کسب و کارهای مجازی به امروز و روز گذشته محدود نمی شود و طی سال های گذشته، دولت ها و دولتمردان به علت اهمیت این حوزه به روش های متعدد بستری برای فعالیت راحت آنها فراهم نموده اند.


به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، یکی از اقداماتی که در دولت سیزدهم برای پشتیبانی از کسب و کارهای مجازی انجام شد، تدوین آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارهای مجازی بود که پاییز سال قبل با هدف تسهیل فعالیت آنها رونمایی گردید. آئین نامه گفته شده باآنکه شامل بندها و حمایت های متعدد می شود، شاید بتوان معافیت مالیاتی کسب و کارهای فعال در سکوهای تأیید شده تا دو سال را یکی از موارد مهم آن دانست.

سازمان امور مالیاتی کشور هم موظف شد برای همه کسب و کارهایی که پیش از این سابقه مالیاتی نداشتند و باید فعالیت خویش را به پلت فرم های مشمول انتقال دهند، مشوق هایی را در نظر گرفت که میتوان به مواردی مانند تسلیم اظهارنامه و نگهداری اسناد و مدارک بابت درآمد حاصله از فروش کالا یا ارائه ی خدمت در سکوهای مشمول داخلی تا میزان مقرر در ماده (۱۰۰) قانون مالیات های مستقیم و اصلاحات بعدی آن یعنی۳۰ برابر معافیت مالیاتی حقوق و دستمزد معاف هستند و یا احتساب همه هزینه های ایجاد و توسعه پلت فرم ها و کسب و کارها در سکوهای داخلی جزو هزینه های قابل قبول مالیاتی تا سقف مقرر اشاره نمود.

بنابراین با توجه به علت اهمیت این موضوع، بندهایی در لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ به آن اختصاص و به دنبال آن قرار شد کسب و کارهای اینترنتی فعال در سکوهای مورد تأیید تا آخر سال جاری که فاقد پرونده مالیاتی هستند، به صورت پلکانی تا سقف مقرر در ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم مشمول مالیات با نرخ صفر بوده و جرائم سالهای قبل ناشی از عدم تسلیم اظهارنامه شامل بخشودگی شوند.

حال در لایحه بودجه سال آینده (۱۴۰۳) که آذرماه به مجلس تقدیم شد، معافیت مالیاتی کسب و کارها بار دیگر بخشی را به خود مختص کرده است. برپایه لایحه بودجه سال آینده گفته شده که در جهت پشتیبانی از توسعه اقتصاد رقومی (دیجیتال) در کشور و تشویق کسب و کارهای اینترنتی به استفاده از سکوهای داخلی، تا آخر سال ۱۴۰۲ درآمد کسب و کارهای اشخاص حقیقی در سکو (پلتفرم)های داخلی مورد تائید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که تا آخر سال ۱۴۰۱، فاقد پرونده مالیاتی بوده اند، مشمول نرخ صفر مالیاتی می شود.

در نهایت به تازگی مجلس شورای اسلامی بندهایی در رابطه با این مورد را به تصویب رساندند که برپایه بخش درآمدی بند ت تبصره ۱۱ لایحه؛ در اجرای ماده (۶۶) قانون برنامه پنج ساله هفتم پیشرفت، در جهت پشتیبانی از توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور و تشویق کسب و کارهای اینترنتی به استفاده از سکوپلتفرم های داخلی، تا آخر سال ۱۴۰۳ درآمد کسب و کارهای اشخاص حقیقی پلت فرم های داخلی مورد تأیید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که تا آخر سال ۱۴۰۲ فاقد پرونده مالیاتی بوده اند، مشمول نرخ صفر مالیاتی می شوند.

منبع:

1402/11/06
16:02:49
5.0 / 5
249
تگهای خبر: اینترنت , برنامه , توسعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد