ترافیک پیام رسان های داخلی چقدر افزایش پیدا کرده است؟

ترافیک پیام رسان های داخلی چقدر افزایش پیدا کرده است؟

به گزارش توسعه دهندگان، طبق گفته معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات مردم با اعتماد به توان داخلی، نیاز خویش را در زمینه پیام رسانی مرتفع کرده اند و متوسط ترافیک پیام رسان های داخلی هم افزایش ۵ برابری داشته است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، طی دو سال قبل ظرفیت لازم در سکوهای داخلی برای کسب و کارهای داخلی بشکلی که امروز وجود دارد که مهم ترین آن مخاطب است فراهم نبود. در یک سال و نیم گذشته مخاطبان پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی داخلی گاها تا ۵، ۶ برابر و حتی تا ۸ برابر افزوده شده که این افزایش هم در تعداد کاربر روزانه و هم در تعداد کاربر فعال ماهانه است.

طبق گفته وزیر ارتباطات هم اکنون زمینه لازم برای فعالیت کسب و کارها در سکوهای داخلی بیشتر از گذشته فراهم شده و دولت هم پارسال آئین نامه پشتیبانی از کسب و کارها و سکوهای اقتصاد دیجیتال را تصویب کرد که در این آئین نامه یک بسته حمایتی پیشبینی شده که بندهایی از آن اجرا شده و درحال پیگیری اجرایی شدن سایر بندهای آن هستیم.

در این راستا به تازگی، حامد منکرسی- معاون سیاستگذاری و اعتباربخشی سازمان فناوری اطلاعات- با انتشار پستی در یک شبکه اجتماعی داخلی اظهار نمود: نظرسنجی جدید ایسپا نشان داده است که مردم با اعتماد به توان داخلی، نیاز خویش را در زمینه پیام رسانی مرتفع کرده اند؛ اضافه کنم که متوسط ترافیک پیام رسان های داخلی هم افزایش ۵ برابری داشته است یعنی نه تنها حضور کاربران بلکه استفاده کاربردی از پیام رسان های داخلی رشد معناداری داشته است.

وی اضافه کرد: بعضی از پیام رسانها رشد سریعتری را تجربه کرده اند، نظیر ایتا که با رشد ۹ برابری کاربران و ۱۵ برابری ترافیک همراه بوده است.

گفتنی است قابلیت اینترکانکشن (اتصال متقابل پیام رسان های داخلی) نزدیک به ۹ ماه است که راه اندازی شده و به قول دبیرکل پایش، ممیزی و نظارت سازمان فناوری اطلاعات - میزان استفاده از این توانایی از ۲ میلیون کاربر فراتر رفته است.

آمار میزان استفاده کاربران به ترتیب اختصاص دارد به کاربران پیام رسان های ایتا، بله، آیگپ و گپ که از اوایل سال جاری با فعال سازی قابلیت اتصال متقابل، امکان ارسال پیام به یکدیگر را بدون احتیاج به نصب پیام رسان دیگر پیدا کرده اند.

منبع:

1402/11/04
12:11:05
5.0 / 5
267
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد