توسعه دهندگان

آسیاتک پنج شهر استان اصفهان را به فیبر نوری مجهز می کند

آسیاتک پنج شهر استان اصفهان را به فیبر نوری مجهز می کند

توسعه دهندگان: عملیات اجرائی اتصال شهرهای نجف آباد و خمینی شهر در استان اصفهان به فیبر نوری (FTTX) با سرمایه گذاری شرکت آسیاتک شروع شد.به گزارش تجاری خبرگزاری مهر به نقل از آسیاتک، با شروع عملیات در این دو شهر، طی سال آینده پنج شهرستان استان اصفهان با سرمایه گذاری این شرکت به شبکه فیبر نوری مجهز می شوند. عملیات اجرائی فیبر نوری (FTTX) شهر نجف آباد از هفته گذشته با اعتباری نزدیک به ۲۰۵ میلیارد تومان و با حفاری بیش از ۲۲۰ کیلومتر، بمنظور تحت پوشش قرار دادن ۷۵ هزار خانوار این شهر کلنگ زنی شد. در شهرستان خمینی شهر نیز این عملیات، به ۲۵۰ کیلومتر حفاری در محدوده این شهر نیاز دارد تا ۸۰ هزار خانوار این شهر به شبکه فیبر نوری متصل شوند.
در مراسمی که روز پنج شنبه هفتم دی ماه با حضور مدیران شرکت آسیاتک، شهردار نجف آباد و تعدادی از مقامات سیاسی و اجرائی شهرستان نجف آباد برگزار گردید، عملیات اجرائی فیبر نوری (FTTX) این شهر بطور رسمی شروع به کار کرد.
بنا بر اعلام روابط عمومی آسیاتک «نجف آباد پنجمین شهری در استان اصفهان شمرده می شود که پروژه فیبر نوری آن با سرمایه گذاری آسیاتک شروع می شود. با وجود تعهد ما به انتها این پروژه تا یک سال آینده اما اهتمام و کوشش ما این است که تا پیش از پایان سال جاری امکان دسترسی قسمتی از مناطق و خانوارها را به اینترنت فیبر نوری مهیا نماییم. با تکمیل این پروژه میزان سرعت اینترنت به ۱۰۰ برابر سرعت فعلی می رسد و تجربه بی نظیری در دسترس افراد قرار می گیرد».
عبدالرسول امامی، شهردار نجف آباد در این مراسم با تأکید بر اهمیت دسترسی شهروندان این شهر به فناوری های روز و اینترنت پرسرعت اظهار داشت: « تبدیل نجف آباد به یک شهر هوشمند، یکی از اهداف توسعه پایدار مدیریت شهری طی چند سال اخیر بوده است. برای رسیدن به این هدف کوشش های زیادی انجام شده تا زیرساخت و زمینه های شهر هوشمند جهت دستیابی آسان شهروندان به فناوری روز دنیا برقرار شود. بدین جهت با کوشش های انجام شده توسط مدیریت فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری نجف آباد قرارداد اجرائی پروژه توسعه شبکه ملی فیبر نوری (FTTX) نجف آباد با اعتبار ۲۰۵ میلیارد تومان، بین شهرداری نجف آباد و شرکت آسیاتک منعقد گردید تا مراحل اجرائی این کار با حفاری بیش از ۲۲۰ کیلومتر در طول شروع شده و مقدمات تحقق افزایش سرعت و پهنای باند اینترنت فراهم شود».
در ادامه ابوالفضل ابوترابی، نماینده نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ضرورت های فیبر نوری برای توسعه فناوری در آینده اظهار داشت: «فیبر نوری یک زیرساخت مهم و حیاتی برای فناوری هایی است که در آینده ای دور و نزدیک گسترش می یابند و ما باید برای توسعه آن آماده باشیم. آینده ای که در آن اینترنت اشیا، خودرو های خودران و… گسترده شده و توسعه آن به زیرساختی همچون شبکه فیبر نوری نیاز دارد».
جعفر مطلب زاده، مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان در این مراسم اظهار داشت: «شبکه های ارتباطی موجود در کشور دیگر پاسخگوی نیازها مردم نیست و برای همین برنامه توسعه فیبر نوری در دستور کار وزارت ارتباطات قرار گرفت. برنامه ریزی ها برای ایجاد ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری در کشور طراحی شد که از این مقدار یک میلیون و ۲۵۰ هزار پورت سهم استان اصفهان است. تکمیل این پروژه و توسعه فیبر نوری، ظرفیت خوبی را جهت استفاده و توسعه شرکت های دانش بنیان شهر نجف آباد و استان اصفهان فراهم می کند».
در پایان این مراسم با کلنگ زنی و حفاری بخش کوچکی از پروژه، عملیات اجرائی اتصال شهر نجف آباد به فیبر نوری (FTTX) شروع به کار کرد.
اولین عملیات اجرائی پروژه فیبر نوری آسیاتک در مهر ماه سال ۱۴۰۱ در شهر چالوس استان مازندران آغاز شد. این پروژه در اردیبهشت ماه سال جاری با دسترسی بیش از ۳۰ هزار خانوار این شهر به اینترنت پرسرعت مبتنی بر فیبر نوری (FTTH) با ظرفیت ۹۳۰ مگابیت بر ثانیه تکمیل و به انتها رسید.
براساس برنامه ریزی انجام شده، پروژه فیبر نوری (FTTX) شهرستان نجف آباد در سال آینده به بهره برداری می رسد.

1402/10/12
08:49:34
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد