از سوی سازمان فناوری اطلاعات ایران؛

تعرفه قانونی خدمات سامانه زمین دفاتر پیشخوان دولت

تعرفه قانونی خدمات سامانه زمین دفاتر پیشخوان دولت

به گزارش توسعه دهندگان، نرخ خدمات دفاتر پیشخوان دولت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای سازمان جنگلها و مراتع اعلام گردید.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از سازمان فناوری اطلاعات ایران، این سازمان در جهت تکریم کاربران و احترام به حقوق شهروندی متقاضیان مجوزهای حوزه زمین اعلام کرد، نرخ خدمات دفاتر پیشخوان دولت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای سازمان جنگلها و مراتع، معادل ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
سامانه پنجره واحد مدیریت زمین که وظیفه جلوگیری از جرایم در حوزه زمین خواری و صدور مجوزهای زمین و ساختمان را به عهده دارد، عموماً به صورت مجانی خدمات خویش را به متقاضیان عرضه می دهد.
اما احتمال آن می رود که بعضی از اقشار جامعه نظیر سالمندان، افراد بی سواد یا کم سواد، افراد کم برخوردار بخصوص افراد ناتوان، کم توان و معلول نتوانند به صورت مستقیم از خدمات این سامانه بهره مند شوند. بدین منظور، سامانه زمین هم زمان با عرضه خدمات به صورت الکترونیکی و غیرحضوری، مبادرت به عرضه خدمات از راه دفاتر خدمات پیشخوان دولت نموده است. اما متأسفانه گزارش رسیده است، بعضی از دفاتر خدمات پیشخوان دولت، کارمزدی بالاتر از تعرفه مصوب از متقاضیان مجوزهای حوزه زمین دریافت کرده اند که موجبات نارضایتی و گلایه مندی رجوع کنندگان را فراهم نموده است.
روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران در جهت تکریم کاربران و احترام به حقوق شهروندی متقاضیان مجوزهای حوزه زمین اعلام کرد، بر مبنای «تعرفه خدمات پیشخوان دولت در سال ۱۳۹۹»، نرخ خدمات دفاتر پیشخوان دولت با احتساب مالیات بر ارزش افزوده برای سازمان جنگلها و مراتع (ردیف ۹۱ و ۹۲) معادل ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.
از این رو کلیه رجوع کنندگانی که مبالغی بیشتر از تعرفه یاد شده پرداخت کرده اند، می توانند اعتراض خویش را از راه مرکز تماس سامانه پنجره واحد زمین: ۱۶۴۹، سامانه ۱۹۵ و یا مرکز تماس دفاتر پیشخوان خدمات دولت به شماره ۸۷۶۸۲۰۰۰ ثبت کنند و با عرضه اسناد مربوطه مبادرت به باز پس گرفتن وجه خود نمایند.
گفتنی است، با عنایت به تعاملات به عمل آمده با کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، درخواست تعیین تعرفه برای تمامی خدمات سامانه پنجره واحد مدیریت زمین توسط آن نهاد ارسال شده است که بمحض ابلاغ مراتب از راه روابط عمومی سازمان فناوری اطلاعات ایران اطلاع رسانی خواهد شد.
برای مشاهده فرایند استفاده از خدمات سامانه پنجره واحد مدیریت زمین از راه دفاتر پیشخوان خدمات دولت به اینفوگرافی که بدین منظور طراحی شده است، رجوع کنید.منبع:

1402/08/21
08:47:09
5.0 / 5
325
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد