وزیر ارتباطات :

تمام خدمات دولت تا پایان برنامه هفتم هوشمند می شود

تمام خدمات دولت تا پایان برنامه هفتم هوشمند می شود

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا پایان برنامه هفتم توسعه باید صد درصد خدمات دولت به صورت هوشمند یعنی بدون رجوع حضوری صورت بگیرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با سکینه سادات پاد، دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی، گزارشی از حوزه کاری وزارت ارتباطات، اقدامات و دستاوردها در دو سال قبل ارائه نمود.
وی در بخشی از این گزارش با تاکید بر این که در این دولت وزارت ارتباطات در جهت تکمیل شبکه ملی اطلاعات، توسعه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری را در دستور کار قرار داده است، اظهار داشت: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که می تواند سرعت های اینترنتی تا ۹۰۰ مگابیت بر ثانیه را در اختیار مردم قرار دهد.
زارع پور بابیان این که پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها حالا به یکی از مهم ترین پروژه های زیرساختی دولت سیزدهم تبدیل گشته، اظهار داشت: اجرای کامل پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که امکان دسترسی مردم به اینترنت با سرعت های بالا را فراهم می آورد می تواند حال مردم را خوب کند و منجر به امیدآفرینی در جامعه شود.
وی اضافه کرد: پروژه فیبر نوری منازل و کسب و کارها که بزرگ ترین پروژه ارتباطی تاریخ کشور هم به حساب می آید در ۲۰۰ شهر شروع شده است و تا به امروز در قریب به ۱۰۰ شهر هم به پایان رسیده است.
وزیر ارتباطات افزود: در جهت تحقق عدالت ارتباطی و دسترسی همه مردم کشور به شبکه ارتباطی پرسرعت و پایدار، از آغاز دولت سیزدهم بیشتر از ۵ هزار و ۲۰۰ روستای جدید به شبکه ارتباطی سراسری متصل شده اند و تا آخر سال هم تمام روستاهای بالای بیست خانوار به اینترنت پهن باند متصل می شوند.
زارع پور در ادامه ضمن اشاره به اقدامات وزارت ارتباطات برای هوشمندسازی عرضه خدمات دولت اظهار داشت: امروز بیشتر از ۲۷ میلیون نفر در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند ثبت نام کرده اند و از بیشتر از سه هزار خدمت دولتی که از راه این پنجره عرضه می شود بهره می گیرند.
وی اضافه کرد: در هفته جاری هم در چارچوب مواد برنامه هفتم توسعه در مجلس شورای اسلامی تصویب گردید که تا پایان برنامه هفتم توسعه باید صد درصد خدمات دولت به صورت هوشمند، یعنی بدون رجوع حضوری، بدون ارسال مدرک و بدون مداخله انسانی و از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به مردم عزیز عرضه شود که با تحقق آن مردم می توانند طعم شیرین فناوری را احساس کنند.
وزیر ارتباطات در ادامه با اشاره حضور میلیونی مردم در پلت فرم ها و شبکه های اجتماعی داخلی هم اظهار داشت: در جهت جلب اعتماد مردم برای حضور گسترده تر در پلت فرم های داخلی لایحه محافظت از داده و حریم خصوصی از جانب وزارت ارتباطات تنظیم شده است و بزودی در جلسات آتی هیئت دولت برای تصویب و عرضه به مجلس مطرح می شود.
زارع پور تصریح کرد: بر اثر تحریم های یکجانبه و ظالمانه مدعیان حقوق بشر، هزاران سایت و سرویس کاربردی برای کاربران ایرانی فیلتر شده که نیاز عموم مردم، برنامه نویسان، متخصصان و دانشگاهیان هستند، اما عده ای نادانسته یا عامدانه این فیلترینگ گسترده را به داخل کشور مرتبط می کنند و حتی آنرا با عنوان «اختلال در شبکه» فاکتور می کنند.
ارائه پیشنهاد بازبینی در سیاست های مسدودسازی به دولت به زودی
در ادامه این جلسه دستیار رئیس جمهور در پیگیری حقوق و آزادی های اجتماعی با قدردانی از کارهای مثبتی که در دوره جدید وزارت ارتباطات انجام شده، رساندن این اقدامات به مردم را برای افزایش سرمایه اجتماعی دولت ضروری دانست و برای همراهی وزیر ارتباطات در این راه اعلام آمادگی کرد.
وی بر حفظ حریم خصوصی و ضرورت صیانت از اطلاعات مردم تاکید کرده و اضافه کرد: در این حوزه باید اعتماد مردم را بیشتر از پیش جلب کرد و تصمیمات را به درستی به مردم رساند تا مردم اقناع شوند و اعتماد آنها جلب شود.
پاد ضمن اشاره به این که بازبینی در سیاست های مسدودسازی بند ۱۰ مندرج در حکم رئیس جمهور محترم برای دبیر شورایعالی فضای مجازی بوده است و مدام از سوی مردم هم مطالبه می شود اظهار نمود: بزودی پیشنهادی در همین راستا تقدیم دولت می نماییم.


منبع:

1402/08/18
12:51:35
5.0 / 5
260
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد