وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

قدمهای بلندی برای تحقق دولت هوشمند برداشته شده است

قدمهای بلندی برای تحقق دولت هوشمند برداشته شده است

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: تا به امروز قدمهای بلندی در امتداد تحقق دولت هوشمند و حکمرانی دیجیتالی برداشته شده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور ظهر دوشنبه در جریان سفر یک روزه به زنجان در جمع خبرنگاران درباب نگاه دولت در بحث حکمرانی دیجیتالی و دولت هوشمند، اظهار داشت: دولت قدمهای بلندی را برای تحقق دولت هوشمند برداشته است.
وی راه اندازی پنجره ملی خدمات دولت هوشمند را نخستین گام در امتداد تحقق دولت هوشمند برشمرد و اضافه کرد: این مهم در سال قبل محقق شد و حدودا همه دستگاه های دولتی در این پنجره حضور دارند و خدمات خودرا از این طریق به مردم ارائه می دهند.
این مسئول با تأکید بر این که کیفیت خدماتی که دستگاهها از این طریق به مردم ارائه می دهند را از هفته گذشته ارزیابی می نماییم، افزود: این ارزیابی از آن جهت به انجام می رسد که بودجه دستگاهها را متناسب با کاری که انجام می دهند، در اختیار آنها قرار داده و موانع بر سر راه شان نیز برطرف شود.
وی با یادآوری این که امسال مقرر است حداقل ۲۰ درصد خدمات دستگاهها از این طریق بصورت هوشمند صورت گیرد، متذکر شد: لازمه این کار این است که همه استعلامات بین دستگاهی نیز باید برخط شود که این مساله تا آذرماه امسال بطور کامل محقق می گردد.
زارع پور با اعلان اینکه تلاش می نماییم زیرساخت های ارتباطی با کیفیت را فراهم نماییم، اشاره کرد: امروز پروژه بزرگ شبکه فیبر نوری منازل کسب وکار در زنجان کلید خورده و مقرر است تا اردیبهشت سال آینده این امکان برای مردم زنجان به عنوان یک زیرساخت ارتباطی برقرار شود.
وی اشاره کرد: تعدادی از امور را نیز نمی توان به روش سنتی انجام داد و باید به جد در بحث زیرساخت های حقوقی ورود نماییم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباب مشکلات بازنشستگان شرکت مخابرات استان زنجان نیز اظهار داشت: امروز کمتر از ۲۰ درصد سهام شرکت مخابرات در اختیار دولت بوده و ۸۰ درصد آن در اختیار بخش خصوصی و مردم است و اگر مشکلی در این بخش داریم، مربوط به بخش خصوصی است و با وجود این که سهام دار عمده مخابرات نیستیم اما احساس دین نسبت به بازنشستگان می نماییم.


منبع:

1402/06/08
06:42:06
5.0 / 5
268
تگهای خبر: حقوق , خدمات , دیجیتال , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد