توسعه دهندگان

اجاره وثیقه ملکی

اجاره وثیقه ملکی

امروز قصد داریم به موضوع اجاره وثیقه یا تامین وثیقه اجاره ای بپردازیم و شرایط تامین وثیقه ملکی بمنظور تودیع قرارهای صادره از مراجع ، و یا ارائه به بانک را به شما معرفی نماییم.


اجاره وثیقه ملکی

امروز قصد داریم به موضوع اجاره وثیقه یا تامین وثیقه اجاره ای بپردازیم و شرایط تامین وثیقه ملکی بمنظور تودیع  قرارهای صادره از مراجع ، و یا ارائه به بانک را به شما معرفی نماییم.  وثیقه مبلغ مالی یا دارایی غیرمنقولی است که در ازای ضمانت  نزد دادگاه ها یا بانک ها می‌گذارند ، در لغت وثیقه به معنای «استوار» یا «آنچه بدان اعتماد شود» و «محکم کاری» است . به عبارتی کاربرد اجاره سند یا همان سند اجاره ای در مراجع قضایی بمنظور تامین قرار وثیقه کیفری بوده و تنها در این شرایط آزادی فرد متهم و بازداشت شده امکانپذیر است . این کار باعث میشود که  متهم با تامین وثیقه تا روز تشکیل دادگاه نهایی در خارج از زندان باشد، اما در زمان تشکیل دادگاه باید پاسخگوی اتهامات خود بوده و در صورت مجرم شناخته شدن و محکومیت خود را به مرجع قضایی معرفی نماید . شما میتوانید برای اطمینان از خدمات گروه حقوقی ایران سند برای اجاره وثیقه کمک بگیرید .

شرایط اجاره وثیقه و سند ملکی

در صورتی که هر فرد یا شخصی و به هر دلیلی به مراجع رسیدگی کیفری قضایی احضار شود ، از همان بدو شروع  پرونده بعنوان متهم خطاب می شود. در این مرحله بنابر ماهیت پرونده و تشخیص مرجع قضایی قرار وثیقه ای متناسب با شدت جرم برای متهم صادر میشود و متهم میتواند با ارائه وثیقه به دادگاه یا همان تودیع وثیقه به قید ضمانت آزاد شود. مبلغ وثیقه به تصمیم مرجع محترم قضایی و نوع و شرایط پرونده بستگی دارد . اگر به دنبال تامین وثیقه و اجاره سند در تهران ، کرمان ، کرمانشاه ، شیراز ، اصفهان و ... هستید میتوانید با کارشناسان حقوقی ایران سند تماس بگیرید.

4 گام مهم برای اجاره وثیقه

اگر قصد اجاره وثیقه برای ارائه به بانک یا مراجع قضایی دارید باید مراحل آن را طی نموده تا بتوانید بدون مشکل کلیه مراحل مربوط به اجاره وثیقه ملکی وثیقه را انجام دهید :

گام اول اجاره وثیقه) مشاوره تامین وثیقه:

مهمترین مرحله برای اجاره وثیقه اخذ مشاوره تخصصی میباشد ، در گام اول میبایست وضعیت پرونده ، نوع اتهام انتسابی و شدت جرم بررسی شده  و درصورتیکه امکان اجاره وثیقه فراهم باشد برای این کار میتوان برای عقد قرارداد اجاره وثیقه و وثیقه از طریق موسسه حقوقی اقدام نمود.

گام دوم اجاره وثیقه) عقد قرارداد اجاره وثیقه

بمنظور اجاره وثیقه ملکی و یا اجاره سند ملکی و یا تامین وثیقه ، میبایست نسبت به عقد قرارداد با یک موسسه حقوقی اقدام نمایید ، در این قرارداد مواردی همچون مدت زمان اجاره وثیقه و وثیقه ، مبلغ اجاره سالانه ، تضامین مورد نیاز ، نحوه انجام کار ، نحوه تمدید وثیقه در صورت نیاز ، موارد فورس ناژور و … تعیین میشوند .

گام سوم اجاره وثیقه) کارشناسی و بازداشت وثیقه ملکی

در این مرحله مالک وثیقه بهمراه اصل مدارک به شعبه دادسرا یا دادگاه و یا بانک مورد نظرتان مراجعه نموده و نامه کارشناسی و بازداشت وثیقه را از مقام قضایی یا مسئول بانک دریافت میکند . معمولا این مرحله بین 1 تا 3 روزکاری زمانبر است.

گام چهارم اجاره وثیقه) اخذ ضمانت های لازم برای اجاره وثیقه

زمانیکه وثیقه آماده بازداشت و توقیف میباشد ، قبل از بازداشت و تودیع آن ،میبایست کل هزینه اجاره وثیقه برای مدت زمان یک سال کامل توسط اجاره کننده پرداخت شود همچنین تعدادی از افراد خانواده و آشنایان باید توسط چک و سفته ضمانت متهم را نزد مالک وثیقه انجام دهند. در این حالت مالک حاضر است برای شما وثیقه ملکی خود را به مرجع قضایی ارائه نماید .

 

1402/05/31
02:02:16
5.0 / 5
283
تگهای خبر: رپورتاژ , تخصص , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد