وزیر ارتباطات در حاشیه جلسه هیئت دولت:

تخریب دکل های BTS علت اختلال تلفن همراه در تهران

تخریب دکل های BTS علت اختلال تلفن همراه در تهران

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: با درخواست شهروندان در خصوص جمع آوری دکل های معروف به بی تی اس از محله ها، گاهی اوقات آنتن دهی تلفن همراه گرفتار مشکل می شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: برای اربعین ما هفته گذشته یک هیئتی را به کشور عراق اعزام کردیم که با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عراق و با نهادهای تنظیم گر آنان جلسات مختلفی را تشکیل دادند و توافقات خوبی انجام شده است.
وی در ادامه اظهار داشت: بر طبق این توافقات بنا شده است تا هم سیمکارت عراقی با قیمت مناسب تری در اختیار زوار قرار بگیرد و هم هزینه رومینگ نسبت به سال قبل کاهش پیدا کند که اپراتورها مبتنی بر این توافقات درحال پیش بینی بسته های رومینگ جدید هستند.
زارع پور اضافه کرد: امیدوار هستیم که امسال خدمات ارتباطی نسبت به سال قبل برای زوار اربعین حسینی هم در داخل کشور تا مرزها و هم در داخل خاک عراق کیفیت بهتری داشته باشد.
وزیر ارتباطات در ادامه در پاسخ به سوالی علت اختلال تلفن های همراه در بعضی محلات تهران اظهار داشت: گاهی اوقات شهروندان درخواست می دهند که دکل های موسوم به «بی تی اس» از محله آنها جمع آوری شود. بنا بر این ممکنست گاهی اوقات سرویس در یک محله گرفتار مسئله شود.
وی اضافه کرد: همین امروز در جلسه هیئت دولت یکی از همکاران طوماری با ۵۰ امضا از اهالی یک محل به من داد که درخواست برداشتن یک دکل «بی تی اس» در آن محله را داشت که این مساله در صورت انجام بطور قطع منجر به کاهش کیفیت آنتن دهی تلفن های همراه در آن محله خواهد شد.
زارع پور ضمن تاکید مجدد بر بی خطر بودن بی تی اس ها برای سلامتی شهروندان اظهار داشت: فقط در تهران در چند ماه اخیر بیش از ۱۰۰ مورد حکم قلع وقمع سایت ها از طرف مراجع مربوطه صادر شده و اپراتورها هم برای نصب بی تی اس های جدید با محدودیت روبرو شده اند که سازمان تنظیم مقررات درحال پیگیری برای حل موضوع است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اعلان اینکه شبانه روز در تلاش هستیم تا یک شبکه پر سرعت را برای مردم عزیز فراهم نماییم، از شهروندان خواست چنانچه موردی از اختلال در تماس ها یا اینترنت وجود داشت، بوسیله سامانه نظارتی شبانه روزی وزارتخانه به شماره ۱۹۵ اعلام کنند.
وی همین طور از اعطای پروانه جدید ارتباطی با عنوان «پروانه خدمات و شبکه یکپارچه» یا UNSP به هفت اپراتور اشاره نمود و اظهار داشت: با ورود این اپراتورها به ارائه خدمات ثابت مبتنی بر فیبرنوری، طرح ملی فیبرنوری منازل و کسب وکارها وارد فاز جدیدی شده و تا انتهای سال حداقل هشت میلیون خانوار در کشور تحت پوشش این طرح قرار خواهند گرفت.
زارع پور در ادامه درباره ی خبر انتشار یافته در یک رسانه در خصوص احتمال تغییر در مدیریت کسب وکارهای اینترنتی اظهار داشت: این ها نظر یک شخص در یک رسانه بوده و ربطی به موضع دولت ندارد. به اعتقاد ما اگر کسب وکارهایی همچون حمل و نقل برخط یا خریدوفروش آنلاین که توسط جوانان ایرانی توسعه پیدا کرده اند نبود، نمونه های مشابه خارجی وارد کشور می شدند تا نیازهای مردم را پاسخ دهند.
وی اضافه کرد: این کسب وکارها هزاران اشتغال به وجود آورده اند و کشور را از نمونه های مشابه خارجی بی نیاز کرده اند و دولت تمام قد حامی کسب وکارهای آنلاین و اینترنتی است. البته این کسب وکارها نیز باید تابع قوانین باشند تا دلیلی برای برخورد با آنها به وجود نیاید. این خواسته ما از این زیست بوم است که به قوانین کشور پایند باشند.
وزیر ارتباطات در آخر اظهار داشت: بدین سبب حرف هایی هم که درباره ی احتمال تغییر در سطح مدیریت کسب وکارها مطرح شده فقط در سطح رسانه ها است و نباید به آن توجه کرد.


منبع:

1402/05/27
00:12:09
5.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد