تعویض گذرنامه اربعین بدون احتیاج به رجوع حضوری

تعویض گذرنامه اربعین بدون احتیاج به رجوع حضوری

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: برپایه توافق با پلیس برای تعویض گذرنامه اربعین احتیاج به رجوع حضوری نیست.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، پیاده روی اربعین یکی از آیین های مهم شیعیان است که هر ساله در روزهای منتهی به اربعین حسینی برگزار می شود، به نحوی که این رویداد در سالهای اخیر بعنوان بزرگترین گردهمایی سالیانه مذهبی در جهان ثبت شده است و امسال مقرر است با پیگیری و تاکید وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، خدمات و سرویسهای بهتر و متنوع تری نسبت به سال قبل به زائرین اربعین عرضه شود.

در همین رابطه اخیرا عیسی زارع پور اظهار داشت: بخش قابل توجهی از خدماتی که مردم به آن احتیاج دارند توسط پلیس عرضه می شود و خوشبختانه خیلی از این خدمات برخط شده است.

وی اضافه کرد: یک مانعی وجود داشت این بود که باید مردم عزیزمان غیر از رجوع از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند برای انجام بعضی کارها باید رجوع حضوری هم به دفاتر پلیس +۱۰ هم انجام می دادند که فرمانداری محترم فراجا گفتند این را حذف می نماییم و همان احراز هویتی که از راه پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به انجام می رسد را قبول نماییم که خدمات را بتوانیم راحتتر به مردم عرضه نماییم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در یک گفت وگوی خبری بیان کرد: با این اقدام دیگر نیازی به تعویض گذرنامه به صورت حضوری به دفاتر پلیس +۱۰ یا جای دیگر وجود ندارد و همانجا برخط کارهایتان را انجام می دهید و ان شاالله گذرنامه توسط پست به منازل عرضه می شود.

گفتنی است روز گذشته هم جلسه هماهنگی رویداد همراه با اربعین؛ همگام با فناوری با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار شد و وی با اشاره به سرویسهای جدید و متنوعی که برای ایام اربعین حسینی عرضه می شود، اعلام نمود به برکت این ایام، میتوان این سرویس ها در طول سال هم پایدار و در خدمت به مردم باشند.
زارع پور همینطور با اشاره به اهمیت و ارزش خدمت در روزهای اربعین حسینی تاکید کرد خدمت فناورانه می تواند جلوه و اثربخشی بیشتری در این ایام داشته باشد و کار ویژه تری است.
1402/05/20
15:06:45
5.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد