توسعه دهندگان

چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟

چرا گوگل پلی رفع فیلتر نشد؟

به گزارش توسعه دهندگان، به دنبال درخواست کاربران برای دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود از فروشگاه های اینترنتی مانند گوگل پلی و برداشته شدن محدودیت های موجود، چند ماهی بود که مبحث بررسی رفع فیلتر آن از جانب مسؤلان اعلام شده بود، اما طبق تازه ترین اظهارات وزیر ارتباطات با درخواست آنها برای این رفع فیلتر موافقت نشده است.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، گوگل پلی فروشگاه و پورتال رسمی اندروید است و محتوا را برای کاربران گوشیهای اندرویدی فراهم می آورد. Google Play Store در تاریخ ۶ مارچ ۲۰۱۲ با تلفیق مارکت اندروید و سرویسهای دیجیتالی دیگری ارائه شد و در بیشتر از ۱۹۰ کشور مختلف در دسترس می باشد.

اما این فروشگاه همزمان با تشکیل محدودیت برای دو پلت فرم خارجی از اواخر شهریور سال قبل در ایران محدود و فیلتر شد و خیلی از کاربران در دانلود و نصب اپلیکیشن های مورد نیاز خود با مشکل رو به رو شدند. با گذشت چند ماه وضعیت این پلت فرم مشخص نبود تا این که یک مرتبه خبری مبنی رفع فیلتر شدن آن برای کاربران منتشر گردید و بررسی ها نشان می داد که در آن روز امکان دانلود از این پلت فرم بعد از چندین ماه اعمال محدودیت، با آی پی ایران امکان پذیر شده بود.

اما با گذشت چند ساعت از این جریان، بررسی های مجدد حاکی از آن بود که گوگل پلی باردیگر غیر قابل دسترس شده است. اما برخی مسؤلان همچون وزیر ارتباطات در صحبت های خود موضع وزارت ارتباطات نسبت به این مساله را بیان کردند؛ او اعتقاد دارد میتوان در رابطه با برخی پلت فرم ها مانند گوگل پلی تجدید نظر کرد و پیشنهاد خویش را در خصوص رفع محدودیت این پلت فرم عرضه کردند.

در نهایت با گذشت چندین ماه از اعلام این خبر اخیرا عیسی زارع پور، با اشاره به اینکه در رابطه با بعضی سایت ها نظرشان اینست که باید در مورد رفع فیلتر آنها تجدید نظر شود خاطرنشان کرد: در جلسه اخیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه، ما و سازمان نظام صنفی رایانه ای درخواست بازگشایی گوگل پلی را دادیم که متاسفانه موافقت نکردند.

او تاکید کرد: این موضوعی است که در حیطه اختیارات وزارت ارتباطات نیست. ما نظر تخصصی را ارائه می نماییم و این موضوعات نیاز مند پیگیری و مطالبه از سایر اعضای کارگروه است و میتوان در آن تجدیدنظر کرد. در حکم رئیس جمهوری به رئیس مرکز ملی فضای مجازی هم این مساله ذکر شده که باید در بعضی سیاست ها بازبینی شود.
1402/05/01
10:40:07
5.0 / 5
431
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد