گزارش توسعه دهندگان؛

اولتیماتوم رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری

اولتیماتوم رگولاتوری به مخابرات برای حل مشکل بازنشستگان و فیبرنوری

توسعه دهندگان: باتوجه به جلسات برگزار شده مخابرات و رگولاتوری وضعیت تمدید یا عدم تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران تا 27 تیرماه مشخص می شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، خبر عدم تمدید پروانه شرکت مخابرات طی روزهای گذشته با انتشار نامه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی منتشر گردید که بر طبق آن این سازمان درخواست شرکت مخابرات را برای تمدید اعتبار ارائه خدمات تلفن همراه، تلفن ثابت و ارتباطات داده ها رد کرده است.
در این نامه علت عدم تأیید، عدم انجام مصوبات کمیسیون و تعهدات پروانه شامل ارائه به روز تلفن و دیتا در شهرها، اجرای مصوبه بیت استریم، تفکیک ترافیک، خروج ازPCM و شکایت ثبت شده در سامانه ۱۹۵ عنوان شده بود و از مخابرات خواسته شده بود تا با قیمت کارشناسی، ظرفیت به وجود آمده و تجهیزات مربوطه را به ارائه کننده خدمات مخابراتی جایگزین که از طرف سازمان تنظیم مقررات معرفی می شود، منتقل کند.
به دنبال این مساله شرکت مخابرات نیز اعلام نمود که در محتوای نامه و موارد اشاره شده خلاء های قانونی و حقوقی زیادی وجود دارد که با پاسخ های شرکت مخابرات بطور قطع مسیر تمدید پروانه این شرکت هموار خواهد شد.
در همین زمینه عیسی زارع پور وزیر ارتباطات به خبرنگار مهر اظهار داشت: بدنبال این هستیم که مساله مخابرات را حل نماییم مخابرات برای افزایش کیفیت شبکه تعهداتی به ما داده که متأسفانه به قسمتی از آن پایبند نبوده بدین سان اگر به تعهداتشان برای افزایش کیفیت شبکه و حل مشکلاتی که شرکت مخابرات ایران دارد ضمانت کافی بدهند مشکلی برای تمدید پروانه شأن نداریم.
وی همین طور از برگزاری جلسه رگولاتوری با مخابرات آگاهی داد و اظهار داشت: امیدواریم که شرکت مخابرات را به مسیر توسعه برگردانیم.
زارع پور اظهار داشتت: به سبب این که پروانه شرکت مخابرات ایران تا پایان این ماه منقضی می شود فرصتی به این شرکت داده شده تا با شرایط جدید خودرا تطبیق دهند.
وی اضافه کرد: اگر شرکت مخابرات تضمین های لازم برای ارتقای کیفیت خود و بهبود خدمات رسانی به مردم را بدهد ما هم بطورکامل آماده هستیم در قالب پروانه جدید، به آن پروانه دهیم.
در همین زمینه امیر محمد زاده لاجوردی رییس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات در اظهارات جدیدش در حاشیه اجلاس وزرای اکو درباره ی تمدید پروانه شرکت مخابرات ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این که چرا این نامه نوشته شده در متن آن بطورکامل مشخص است ولی زمانی که این نامه ارسال شد سه روز بعد مخابرات درخواست خودرا به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه نمود.
وی در آخر اظهار داشت: درباره ی همه موارد گفته شده در نامه مانند تبدیل وضعیت ایثارگران و مطالبات بازنشستگان و پروژه فیبرنوری منازل کسب وکارها تا ۲۷ تیر فرصت دادیم تا وضعیت پروانه را مشخص نماید.
رئیس رگولاتوری گفت: در حال حاضر توافق شده و شبانه روزی وقت می گذارند. امیدواریم تا ۲۷ تیرماه الحاقیه آنرا ارائه نماییم.


1402/04/24
11:04:26
5.0 / 5
325
تگهای خبر: توسعه , حقوق , خدمات , شبكه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد