زارع پور در جمع وزرای عضو اكو :

ضرورت حداکثر همکاری برای پیشرفت کشورهای عضو اکو در عرصه ارتباطات

ضرورت حداکثر همکاری برای پیشرفت کشورهای عضو اکو در عرصه ارتباطات

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر ضرورت همکاری برای رشد ICT اظهار داشت: می توانیم با یکدیگر تحولات بزرگی را در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی داشته باشیم.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، در آئین افتتاحیه نشست رسمی سومین اجلاس وزاری ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی موسوم به اکو اظهار داشت: امروز سالروز تولد دانمشند بزرگ ایرانی، خوارزمی است در سده سوم هجری زندگی کرده و نقش مهمی در ریاضیات جدید که پایه علوم کامپیوتر است را داشته است، بنا بر این امروز در جمهوری اسلامی ایران روز ملی فناوری اطلاعات نام گذاری شده است. ما تقارن روز فناوری اطلاعات و برگزاری نشست امروز را به فال نیک می گیریم.
وی با تأکید بر این که جمهوری اسلامی ایران جایگاه ویژه ای برای سازمان اکو قائل است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در سالهای قبل نیز تلاش نموده است تمام توان خودرا برای همکاری کشورهای عضو به کار بگیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: باتوجه به موقعیت ویژه ای که ایران دارد می تواند نقش سازنده ای برای همکاری بین کشورهای عضو ایفا کند.
وی بر ضرورت حداکثر همکار برای رشد و پیشرفت کشورهای عضو در عرصه ارتباطات و فناوری اطاعات اصرار کرد و اظهار داشت: معتقدم باتوجه به جایگاهی که کشورهای عضو این سازمان دارند می توانیم با یکدیگر تحولات بزرگی را در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی داشته باشیم و حداکثر استفاده را از تکنولوژی های جدید برای خلق رفاه و آسایش برای مردم کشورهای عضو استفاده نمائیم.
زارع پور افزود: بعد از برگزاری اجلاس اول وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در ایران و متعاقب آن برگزاری نشست دوم در باکو، دستاوردها و مصوبات خوبی داشتیم که اجرای کامل آن می تواند منجر به تحولاتی قابل توجه در کشورهای عضو شود.
وی اشاره کرد: امروز هم در حالی سومین نشست وزرای ارتباطات را برگزار می نماییم که روز گذشته و در نشست کارشناسان تصمیمات خوبی گرفته شده است و امیدوار هستم با تصویب آن در این جلسه و بعد پیگیری آن بتوانیم شاهد رشد و پیشرفت کشورهای عضو اکو در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات باشیم.
ضرورت تدوین استراتژی جدید حوزه ICT تا سال ۲۰۳۰
در ادامه خسرو ناظری دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) در اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو در سخنرانی خود در این اجلاس با اشاره به پیشرفت های تکنولوژی و ارتباطات اصرار کرد که این پیشرفت ها می تواند تأثیرات منفی و مثبت داشته باشد.
وی با اعلان اینکه با افزایش نقش پلت فرم ها نقش دولت ها کاسته می شود، اضافه کرد: باید راهکارهای مناسبی را برای افزایش نقش دولت ها در اداره جامعه و موضوعات دیگر مورد استفاده قرار دهیم.
دبیر کل اکو اشاره کرد: ارتباطات و فناوری اطلاعات می تواند به توسعه پایدار و شناسایی فرصت های جدید منجر شود و در همین راستا لازم است بتوانیم همکاریهای مشترک برای توسعه این فناوری ها در اعضای اکو داشته باشیم.
وی با اشاره به تدوین استراتژی این حوزه در کشورهای اعضای اکو تا سال ۲۰۲۵، از اعضای اکو خواست استراتژی جدیدی تا سال ۲۰۳۰ برای حوزه ICT تهیه و تدوین کنند.
دبیرکل اکو به ایجاد یک شبکه دیجیتال در کشورهای عضو اکو اشاره نمود و اظهار داشت: این شبکه می تواند به ارائه خدمات عمومی در این زمینه به اعضا ارایه کنند.
دبیرکل سازمان همکاریهای اقتصادی (اکو) در آخر اظهار داشت: دبیرخانه اکو می تواند یک چارچوب قانونی و تنظیم گری برای شیوه تعامل و همکاری اعضا نیز تهیه نماید.

1402/04/22
14:07:48
5.0 / 5
269
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد