درحاشیه جلسه هیئت دولت

وزیر ارتباطات: امیدواریم در مصادیق فیلترینگ بازبینی شود

وزیر ارتباطات: امیدواریم در مصادیق فیلترینگ بازبینی شود

به گزارش توسعه دهندگان، وزیر ارتباطات وفناوری اطلاعات اظهار داشت: امیدواریم طبق خواسته آقای رئیس جمهور و همانطور که در حکم انتصاب دبیر جدید شورایعالی فضای مجازی وجود دارد، بازبینی در سیاست ها و مصادیق فیلترینگ صورت گیرد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از مهر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز بامداد در حاشیه هیئت دولت در مورد تشکیل کارگروهی در مورد رسیدگی به وضعیت کندی اینترنت اظهار داشت: هفته پیش رئیس جمهور در شورایعالی فضای مجازی دستوری صادر کرد که کارگروهی جهت بررسی گلایه های کاربران برای اینترنت تشکیل گردد ازاین رو نمایندگان وزارت ارتباطات را جهت شرکت در این کارگروه به مرکز ملی فضای مجازی معرفی کردیم چون مأموریت به مرکز ملی فضای مجازی داده شد.
وی اضافه کرد: امیدواریم مرکز ملی فضای مجازی از ظرفیتهای خود در دوره جدید استفاده نماید و نقش موثرتری نسبت به گذشته در حوزه فضای مجازی کشور ایفا کند تا مشکلاتی که خارج از اراده وزارت ارتباطات در حوزه شبکه است، حل شود.
زارع پور در ادامه با اشاره به اینکه بعنوان مثال در حوزه حاکمیت شرکتی و نقشی که شرکتهای خصوصی در شبکه دارند، بنا به علل مختلفی مأموریت خویش را به درستی انجام ندادند خاطرنشان کرد: بعنوان مثال شرکت مخابرات ایران در لایحه تجمیع و شبکه داخل شهرها و استان ها در خلال سالهای گذشته وظیفه خویش را به درستی انجام نداده و شبکه اشباع است و در بعضی از ساعات مشکلاتی را مخصوصاً در بعضی استان ها بوجود آورده است.
وی به مبحث فیلترینگ اشاره نمود و اضافه کرد: مبحث فیلترینگ خارج از چارچوب تصمیم گیری دولت می باشد و امیدواریم طبق خواسته آقای رئیس جمهور و همانطور که در حکم انتصاب دبیر جدید شورایعالی فضای مجازی وجود دارد، بازبینی در سیاست ها و مصادیق فیلترینگ صورت گیرد و بعضی از گلایه های مردم از سرویس ها و سایت ها در این کارگروه بررسی شود.
زارع پور افزود: در مورد شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها تابع مصوبات مراجع بالادستی هستیم که آنها را مکلف به پذیرش قوانین جمهوری اسلامی ایران و رعایت آنها دانستند و به اعتقاد ما بعضی از سرویس ها و خدمات است که می تواند تجدید نظر شود اما از عهده وزارت ارتباطات خارج است.
وی همینطور اظهار داشت: امیدواریم مرکز ملی در این عرصه هم نقش آفرینی داشته باشد تا ما اثراتش را برای کاهش نارضایتی های مردم و افزایش سرعت و کیفیت شبکه داشته باشیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همینطور در مورد استفاده از پلت فرم های خارجی اظهار داشت: طبق سیاست های کلی دولت، هر پلت فرم خارجی که برای فعالیت، ضوابط جمهوری اسلامی ایران را قبول کند و حقوق مردم را تضمین کند ما از فعالیتشان استفاده می نماییم.
وی در انتها در پاسخ به این که آیا تابحال درخواستی از تلگرام، واتساپ و اینستاگرام برای ایجاد نمایندگی در ایران داده شده یا خیر اظهار داشت: باید بگویم ما متولی نیستیم مرکز ملی فضای مجازی تصمیم گیر است ولی تا آنجاییکه من خبر دارم درخواستی ندادند.

1402/04/17
09:35:03
5.0 / 5
290
تگهای خبر: اینترنت , تلگرام , حقوق , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد