رقیب اینستاگرامی توییتر دور اروپا خط کشید

رقیب اینستاگرامی توییتر دور اروپا خط کشید

به گزارش توسعه دهندگان، اپلیکیشن Threads که بعنوان رقیب توییتر از جانب شرکت متا پلتفرمز معرفی خواهد شد، به علت نگرانی های رگولاتوری، در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، شرکت متا پلتفرمز، اپلیکیشن تردز (Threads) را در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد کرد چونکه درحال بررسی آن است که اشتراک گذاری داده ها بین پلت فرم جدید و اینستاگرام، چطور ساماندهی خواهد شد.

بلومبرگ به نقل از یک منبع مطلع نوشت: متا منتظر راهنمایی های بیشتر پیرامون قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپاست که قوانین رقابت جدید این بلوک بوده و نحوه ی استفاده پلت فرم های آنلاین بزرگ از قدرت بازارشان را ساماندهی می کند. کمیسیون اروپا سرگرم بحث در رابطه با این مقررات با شرکت ها است و انتظار می رود در سپتامبر، راهنمایی های بیشتری عرضه کند.

فروشگاه های اپلیکیشن در کشورهای اتحادیه اروپا شامل آلمان، اسپانیا، ایتالیا، فرانسه، ایرلند و بلژیک، تا بامداد روز چهارشنبه Threads را فهرست نکرده بودند. طبق لیست فروشگاه اپ استور اپل در آمریکا و انگلیس، این سرویس جدید روز پنج شنبه فعالیتش را آغاز می کند.

سخنگوی متا اظهار داشت: هر چند این شرکت درحال آماده شدن برای عرضه Threads در بیشتر از ۱۰۰ کشور است و کشورهای بیشتری هم بزودی به این لیست اضافه می شوند، اما این شرکت فهرست کامل را عرضه نمی دهد.

تعدادی از شرکت ها همچون متا، تحت قوانین قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، خودشان را بعنوان دروازه بان معرفی کرده اند که آنها را مشمول مقررات سختگیرانه تر در رابطه با اشتراک گذاری داده ها و اولویت دادن به محصولاتشان می کند.

دروازه بان ها تحت قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا، اجازه ندارند داده های شخصی کاربران در پلت فرم های مختلف را یکی کنند.

اپلیکیشن Threads بگونه ای طراحی شده است که به کاربران امکان می دهد همان حساب هایی را که در اینستاگرام دنبال می کنند، دنبال کرده و نام کاربری اینستاگرام خویش را حفظ کنند، و به این غول شبکه اجتماعی کمک می نماید تا میلیاردها کاربر خویش را به سرعت افزایش دهد. این اپلیکیشن با توییتر رقابت خواهد نمود و مانند توییتر، پست های متنی دارد که می توانند به اشتراک گذاشته شوند، لایک شده و برای آنها نظر داده شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روزنامه ایندیپندنت ایرلند سه شنبه هفته جاری به نقل از سخنگوی کمیسیون محافظت از داده های ایرلند نوشت: اپلیکیشن Threads در زمان راه اندازی در اتحادیه اروپا عرضه نخواهد شد. گراهام دویل، معاون کمیسر ناظر ایرلند در تماس تلفنی با بلومبرگ اظهار داشت: متا به ما اطلاع داده است که هم اکنون قصد ندارند این سرویس را در اتحادیه اروپا عرضه کنند.

منبع:

1402/04/15
15:40:14
5.0 / 5
291
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد