توسعه دهندگان
رئیس رگولاتوری خبر داد؛

معرفی اپراتورهای ثابت و سیار برتر

معرفی اپراتورهای ثابت و سیار برتر

توسعه دهندگان: رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از برنامه برای معرفی بالاترین اپراتورهای ثابت و سیار بر طبق فاکتورهای کیفی مختلف آگاهی داد.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، امیر لاجوردی جانشین وزیر در امور ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در همایش روابط عمومی استانها، شرکتها و سازمان های تابعه وزارت ارتباطات و در پاسخ به سوالات کارشناسان روابط عمومی این وزارتخانه از معرفی اپراتورهای برتر بر طبق فاکتورهای کیفی آگاهی داد و اظهار داشت: این اقدام برای تسهیل دسترسی مشترکان به بالاترین خدمات ارتباطی به انجام می رسد.
وی سرعت اینترنت را در کسب رضایت مشترکان بسیار مهم دانست و اضافه کرد: توسعه فیبرنوری در کشور افزایش سرعت اینترنت را بدنبال دارد چونکه فیبرنوری، سرعت اینترنت را تا هزار مگابیت بر ثانیه می افزاید و رگولاتوری تصمیم دارد در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، کف سرعت ارائه شده از طرف اپراتورها بر روی فیبرنوری را مشخص نماید.
رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تغییر باورهای نادرست جامعه پیرامون بحث تشعشعات دکل های مخابراتی را یکی از وظایف تبیینی حوزه روابط عمومی دانست و اظهار داشت: در بحث تشعشعات دو موضوع مطرح است. یکی تشعشعات تجهیزات مخابراتی و BTSها و دیگری تشعشعاتی است که گوشیهای تلفن همراه تولید می کنند.
لاجوردی با اشاره به این که نظارت بر تداخل فرکانسی تجهیزات رادیویی بر عهده معاونت رادیویی رگولاتوری و نظارت بر میزان تشعشعات دکل های مخابراتی برعهده سازمان انرژی اتمی کشور است، عنوان کرد: اندازه گیری تشعشعات دکل های مخابراتی و ارتباطی توسط رگولاتوری صورت می گیرد و سازمان انرژی اتمی برمبنای استانداردهای جهانی بر آن نظارت بسیار سختگیرانه ای دارد.
وی اضافه کرد: ضمن این که گوشیهای تلفن همراه که مردم استفاده می نمایند نیز تشعشع دارد که پیش از ورود آنها به کشور، میزان تشعشع آنها توسط لابراتوار های مورد تأیید رگولاتوری اندازه گیری شده و تنها زمانی که این میزان کمتر از اندازه استاندارد باشد، اجازه واردات به کشور را پیدا می کند.
معاون وزیر ارتباطات همین طور در پاسخ به سوال یکی از حاضران در جلسه پیرامون ممنوعیت واردات گوشیهای آیفون، اظهار داشت: در عرصه واردات گوشی همراه، وزارت ارتباطات و رگولاتوری اختیاری ندارد و متولی اصلی واردات گوشی به کشور وزارت صمت است.
جانشین وزیر در امور ارتباطات درباره ی گوشیهایی که قابلیت اتصال به شبکه ۵G را دارند، بیان کرد: این مساله به عوامل مختلف بستگی دارد. به عنوان مثال یک گوشی ممکنست نسل پنجم را روی فرکانس ۲۳۰۰ پشتیبانی کند درحالیکه اپراتور ممکنست ۵G را روی فرکانس ۳۵۰۰ ارائه کرده باشد که در این صورت آن گوشی باوجود پشتیبانی از ۵G اما قابلیت اتصال و استفاده از نسل پنجم را ندارد.
وی افزود: نکته دیگر این که برندهای مختلف گاهی بصورت منطقه ای و در نسخه های اروپا، آسیا و… تولید می شوند. یعنی سازندگان متناسب با منطقه جغرافیایی، گوشی را می سازند و قابلیت های مختلف روی آن می گذارند. از همین رو ممکنست یک مدل گوشی ۵G در نسخه اروپایی به شبکه نسل پنجم متصل شود اما همان مدل گوشی در نسخه خاورمیانه، پاسخگوی ۵G نباشد.


منبع:

1402/04/11
08:11:31
5.0 / 5
369
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
میخواهید برنامه ای برای شما نوشته شود؟ سفارش توسعه نرم افزار

لینک دوستان توسعه دهندگان

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد