چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

به گزارش توسعه دهندگان، شاید دستگاه تلفن همراه شما هم وقتی داغ می شود، گرفتار کندی عملکرد شده و امکان دارد تا وقتی که از گرمایش آن کم و سرد نشود، خاموش شود اما به هر نحوی این داغی باید متوقف شود.به گزارش توسعه دهندگان به نقل از ایسنا، اغلب زمانیکه شما در جست وجوی دلیل داغ شدن گوشی خود می باشید، به دنبال دلیلی مشخص مانند استفاده زیاد یا اتصال بیش از اندازه به اسپیکرها می گردید. امکان دارد برای حل این مشکل به اینترنت هم مراجعه نموده و عباراتی که هنگام خطا مشاهده می کنید را در گوگل جست وجو کرده باشید و حتی از اپلیکیشن های خاصی استفاده کنید.

تقریبا هر بار شما به مجموعه ای از علل قدیمی برای علت داغ شدن گوشی خود برخورد می کنید؛ همچون «روشنایی صفحه نمایشتان خیلی زیاد است» یا «وای فای گوشی برای مدت زیادی متصل مانده است»، «زیاد بازی می کنید (که اغلب با این سفارش که گوشی شما کنسول بازی نیست مواجه می شود)» و نظایر آن. شاید وای فای یک مسئله باشد، اما خود اتصال به اینترنت نیست که مشکل به وجود می آورد بلکه نحوه استفاد از آن است.

از ویروس ها غافل نشوید

بدافزارها در گوشی اندروید شما می تواند مشکلی باشد که سبب داغ شدن گوشی می شود به عبارتی توسعه دهندگان این بدافزارها نگران سلامتی دستگاه شما نیستند و تنها می خواهند به داده شما دسترسی داشته باشند.

به قاب گوشی توجه کنید

یکی از مسائل مهمی که خیلی از دارندگان گوشیهای هوشمند درگیر آن هستند، قاب گوشی است. حدودا تمامی قاب های گوشی از پلاستیک ساخته شده اند یا میزان زیادی پلاستیک دارند و حتی آنهایی که چرمی هستند هم مشکلات مشابهی را دارند. تلفن عایق است، گرما را داخل و سرما را خارج نگه می دارد.

برای علل امنیتی، زمانیکه گوشی آغاز به گرم شدن می کند (خصوصا در طول عملکردهای سنگین)، نیاز است گرما را از خود دور کند و حضور یک قاب که از مواد صنعتی ساخته شده است، از این اتفاق جلوگیری می کند. در واقع مانند اینست که با داشتن یک کت ورزش کنید. انتخاب هایی که برای جلوگیری از این مسئله وجود دارد، چندان خاص نیست، اما بیرون آوردن گوشی از قاب می تواند شروع خوبی باشد.

کابل شارژر را چک کنید

حالت باتری و کابل شارژ نکته دیگری است که دراین زمینه می توانید در نظر داشته باشید. اگر شما یک گوشی قدیمی دارید که اغلب بیش از حد در شارژ نگه داشته شده است (شما نباید گوشی خویش را تا ۱۰۰ درصد شارژ کنید و برای افزایش طول عمر باتری باید گوشی خویش را به صورت منظم تا ۸۰ و ۹۰ درصد شارژ کنید)، امکان دارد به داغ شدن گوشی منجر شود.

هرچند شما باید کیفیت کابل شارژر خویش را هم کنترل کنید. گوشیها نباید هنگام شارژ شدن داغ شوند (مشخصا نه آنقدر داغ که باعث ایجاد مشکل شود) و وقتی این اتفاق می افتد، دلیل آن می تواند یک باتری معیوب باشد (که جدا کردن آن از گوشیهای هوشمند کنونی یک مشکل است) یا کیفیت پایین کابل شارژر. راه آسانی برای مقابله با این مشکل می تواند جایگزینی کابل باشد.

وای فای هم مشکل می آفریند؟

وای فای به خودی خود مشکل آفرین نیست، اما امکان دارد گوشی هوشمند شما به جهت روش استفاده بیش از حد از وای فای داغ شود. کاربران اندرویدی به صورت خاص مستعد مبتلا شدن به اپلیکیشن هایی هستند که در پس زمینه فعالیت می نمایند، مانند CPU و Wi-Fi یا اینترنت موبایل. اگر اپلیکیشن ها به این نحو راه اندازی شوند، می توانند داغ شدن گوشی را به همراه داشته باشند.

از سوی دیگر با نزدیک شدن به فصل تابستان و گرم تر شدن هوا، گوشی تلفن همراه اگر در معرض گرما قرار بگیرد، امکان دارد صدمه و خطراتی مانند تخریب به همراه داشته باشد ازاین رو سفارش می شود تلفنتان را از جیب خود خارج کنید، تلفن همراه خویش را در حالت هواپیما قرار دهید، گوشی خویش را در ماشین نگذارید، از در معرض قرار دادن گوشی مقابل نور مستقیم خورشید بپرهیزید، گوشی را زیر بالش شارژ نکنید و از همه مهم تر گوشی داغ شده را هیچگاه در فریزر قرار ندهید.

منبع:

1402/04/03
10:44:44
5.0 / 5
420
تگهای خبر: اینترنت , توسعه , كیفیت , گوگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

pcdevelopers.ir - مالکیت معنوی سایت توسعه دهندگان متعلق به مالکین آن می باشد